Konsultacje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozmawialiśmy z mieszkańcami i Radami Osiedli

Dobiegają końca konsultacje społeczne dotyczące regulaminu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkań w Młynach Rothera, opiniami w sprawie programu podzielili się mieszkańcy oraz przedstawiciele Rad Osiedli.Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy decydują - poprzez coroczne zgłaszanie projektów, a następnie głosowanie - o tym, jak zmieni się ich najbliższa okolica. Wybierają także bezpłatne wydarzenia kulturalne czy sportowe, które integrują bydgoszczanki i bydgoszczan. 


W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, miasto przeznacza na BBO 16 milionów złotych. Chcemy, żeby program jak najlepiej odpowiadał potrzebom mieszkańców, dlatego co roku poddajemy go ocenie. Ważną jej częścią są konsultacje z mieszkańcami, jak i z Radami Osiedli. Ich członkowie - aktywni społecznicy - są najbliżej spraw dotyczących poszczególnych osiedli. 


Zarówno mieszkańcy jak i członkowie Rad Osiedli złożyli wiele uwag i spostrzeżeń dotyczących Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. 


Konsultacje odnośnie regulaminu BBO trwają do 7 marca. Na pytania można odpowiedzieć za pośrednictwem strony www.bydgoszcz.pl/bbo - uwagi trafią do Rady ds. Partycypacji Społecznej, która - wzorem ubiegłych lat - wypracuje rozwiązania służące rozwojowi aktywności obywatelskiej poprzez budżet obywatelski.
Konsultacje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozmawialiśmy z mieszkańcami i Radami Osiedli  Konsultacje Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Rozmawialiśmy z mieszkańcami i Radami Osiedli Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:10 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.