Nowe atrakcje na Wilczaku. Z tyrolki korzystają już dzieci. Mieszkańcy mogą grać w bule

Wiosna coraz bliżej, a pogoda zachęca do wyjścia na zewnątrz. Nad Kanałem Bydgoskim przy V śluzie, obok placu zabaw, gotowe są nowe atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. To tyrolka, ścianka wspinaczkowa i boisko do gry w bule. Powstały dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu.


Najmłodsi mieszkańcy już szaleją na 28-metrowej tyrolce. Siedzisko wózka jest osadzone na wysokości około jednego metra nad ziemią. By zapewnić bezpieczną zabawę na całej długości przejazdu rozsypano piasek. Tyrolka jest wymalowana w kolorach podobnych do wybudowanego już wcześniej placu zabaw.


W parku pomiędzy ul. Nakielską i śluzą przy Czarnej Drodze ustawiono również dużą ściankę wspinaczkową, przypominającą naturalną skałę o wysokości około 2,5 m. Obok powstało także boisko do gry w bule o wymiarach 15 na 4 m. To coraz bardziej popularna w Polsce gra wywodząca się z Francji (pétanque). Polega na rzucaniu dużymi, metalowymi kulami w kierunku małej kulki, zwanej świnką. Punkty zdobywa osoba, której kula jest bliżej świnki. Wokół placu zabaw ustawiono nowe ławki, kosze na śmieci i tablicę informacyjną.


Nowe atrakcje na Wilczaku. Z tyrolki korzystają już dzieci. Mieszkańcy mogą grać w bule  Nowe atrakcje na Wilczaku. Z tyrolki korzystają już dzieci. Mieszkańcy mogą grać w bule Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.