Pszczeli plac zabaw dla maluchów

Zlecamy rozbudowę nowoczesnego placu zabaw nad Starym Kanałem Bydgoskim o część dla najmłodszych dzieci. Zamontujemy tam kilka kolejnych atrakcyjnych urządzeń, które mają zachęcać najmłodszych do zabawy na świeżym powietrzu. Wygląd i wyposażenie placu ma pomagać lepiej zrozumieć ważną rolę pszczół w ekosystemie. To też nawiązanie do utworzonej wcześniej pasieki.
Pierwszy etap inwestycji zrealizowaliśmy w ubiegłym roku. Plac powstał w okolicy wiaduktu kolejowego i wybiegu dla psów. W jego skład wchodzą między innymi duży zestaw zabawowy wyposażony w zjeżdżalnie, platformy i drabinki. Jego charakterystycznym elementem jest duża zjeżdzalnia. Dzieci mogą bawić się na huśtawce w kształcie gniazda zawieszonego na wysięgniku. Można skakać na trampolinie interaktywnej, która w czasie zabawy emituje dźwięki natury, związane z pszczołami. Wokół ustawione są stojaki na rowery, ławki, hotele dla owadów, kosze na śmieci. I tablice informacyjne o roli pszczół w przyrodzie. Ten etap pochłonął prawie 900 tysięcy złotych.


Teraz zlecamy jego rozbudowę o dodatkową część dla maluchów. Projekt przewiduje ustawienie m.in. gumowych figur pszczół, plastikowych zjeżdżalni, piaskownicy w kształcie plastra miodu a także kolejnych ławek, huśtawek i mniejszej trampoliny. Na skwerze powstanie również miejsce pod plażę do wypoczynku. Cały obiekt uwzględnia potrzeby najmłodszych mieszkańców z niepełnosprawnościami. Dokończenie inwestycji umożliwia zdobycie dofinansowania z PFRON (Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych). Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Trwa przetarg na wykonanie prac budowlanych i dostarczenie urządzeń. Wstępnie zakończenie prac planowane jest tego lata.


Warto wiedzieć:


Pracujemy nad kompleksową rewitalizacją otoczenia Kanału Bydgoskiego. W zaplanowaniu kolejnych prac pomoże powstająca koncepcja jeszcze lepszego wykorzystania terenów znajdujących nad brzegami Kanału. To, w jakim kierunku zmieni się jego otoczenie, rozstrzygną konsultacje społeczne. W ubiegłym roku w otoczeniu Kanału Bydgoskiego zleciliśmy kilka innych dużych inwestycji o łącznej wartości prawie 10 mln zł, m.in.

  • remont konserwatorski wrót trzech śluz,
  • budowa drogi rowerowej pomiędzy Flisami i Osową Górą,
  • budowa ścieżki pieszej na Miedzyniu,
  • dosadzenie nad brzegami Kanału Bydgoskiego ponad 100 nowych drzew,
  • umocnienie brzegów po stronie Wilczaka,
  • budowa boiska do gry w bule  oraz tyrolki – czyli zjazdu linowego przy Czarnej Drodze,
  • zakup mobilnej sceny na potrzeby imprez plenerowych,
  • iluminację śluz - prace projektowe.

Pszczeli plac zabaw dla maluchów  Pszczeli plac zabaw dla maluchów Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:58 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.