Fragment Wielkiej Pętli Fordonu niemal na ukończeniu. W planach kolejne kilometry dróg rowerowych

Rowerzyści i piesi już korzystają z nowego ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Geodetów w Bydgoszczy. To element powstającej etapami Wielkiej Pętli Fordonu.W połowie listopada drogowcy przekazali plac budowy wykonawcy odcinka ul. Wierchowej od ul. Sudeckiej do skrzyżowania ul. Geodetów z ul. Andersa. To fragment budowanej etapami Wielkiej Pętli Fordonu. Obecnie prace zmierzają do końca, a trakt pieszo-rowerowy wykorzystują już piesi i cykliści. Wartość prac oszacowano na 1,6 miliona złotych.


To nie koniec dobrych, rowerowych wiadomości. Ogłoszono bowiem przetarg na cztery nowe odcinki dróg rowerowych w mieście, w tym na oczekiwany od dawna w Fordonie odcinek na ulicy Sudeckiej (zgodnie z dokumentacją infrastruktura rowerowa powstanie po północnej stronie ul. Sudeckiej, wschodniej stronie ul. Wyzwolenia przy komisariacie oraz po obu stronach ul. Pelplińskiej. Pomiędzy komisariatem policji oraz ul. Geodetów oraz na części ul. Sudeckiej projektowany jest wspólny ciąg pieszo-rowerowy).


Trasa łączy się potem z realizowanym obecnie etapem Wielkiej Pętli Fordonu (ul. Wierchowa i Geodetów) oraz drogami rowerowymi, które powstały już w gminie Osielsko. Prace na tym odcinku oraz przy ulicach Kieleckiej i Sułkowskiego, gdzie tez planowana jest budowa dróg rowerowych, mają zakończyć się w przyszłym roku.


Warto wiedzieć:

W Bydgoszczy mamy obecnie 137,5 kilometra dróg rowerowych, w ostatnim roku przybyło ich 10 kilometrów, na co złożyły się m.in. trasy wzdłuż bulwarów nad Brdą, przy ul. Smukalskiej, Jeździeckiej i nad Wisłą w Starym Fordonie.
Fragment Wielkiej Pętli Fordonu niemal na ukończeniu. W planach kolejne kilometry dróg rowerowych Fragment Wielkiej Pętli Fordonu niemal na ukończeniu. W planach kolejne kilometry dróg rowerowych Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:15 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.