Zajęcia naukowe w klimacie MARVEL dla młodych geniuszy

Zapraszamy do Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera wszystkich młodych entuzjastów nauki na niezwykłe warsztaty inspirowane uniwersum MARVEL Avengers. Podczas tych zajęć uczestnicy będą mieli okazję połączyć fascynujące światy nauki z marzeniami o superbohaterskich mocach. Zadanie zostało wybrane przez mieszkańców podczas ubiegłorocznego głosowania w programie Bydgoski Budżet Obywatelski. Tematyka zajęć


1. 18 maja (sobota) w godz. 10:15-13:15

Warsztaty w pracowni Tonego Starka: zadania z pogranicza fizyki, elektroniki i programowania (zapraszamy dzieci od 7 klasy szkoły podstawowej z opiekunem, lub od 15 lat za zgodą rodzica). W naszej pracowni czeka na was zbiór kabli, mikrokomputerów i masa najróżniejszych części elektronicznych. Zdaniem uczestników warsztatów będzie stworzyć z nich sterowane komputerowo i w pełni działające układy. Oprogramujemy je w języku programowania python i przy okazji poznamy pojęcia programowalnych cyfrowych wejść i wyjść. Razem odkryjemy, że tajniki współpracy kodu programu z osprzętem zewnętrznym nie są trudne.


2. 18 maja (sobota) w godz. 10:15-13:15

Inżynierowie w akcji: zostań naukowym geniuszem jak Tony Stark (zapraszamy dzieci i młodzież od 5 klasy SP wraz z opiekunami).

Czy marzyłeś kiedykolwiek o tym, aby zostać superbohaterem? Na naszych warsztatach "Avengersi Nauki" przekonasz się, jakie supermoce kryją się w fizyce! Przygotuj się na przygodę, w której termometr stanie się Twoim młotem Thora, a magnesy – tarczą Kapitana Ameryki.

Podczas zajęć odkryjesz tajniki przemian energii, zrozumiesz, jak Hulk może roztrzaskiwać kamienie jednym ciosem, a także przekonasz się, że każdy z nas może być naukowym superbohaterem, mając po swojej stronie prawa fizyki! Sprawdzimy, czy Kapitan Ameryka mógłby stopić lodowiec za pomocą swojej tarczy, dowiemy się, co dzieje się z materiałami pod wpływem ogromnych sił. Przeprowadzimy eksperymenty w stylu Tony'ego Starka, by odkryć najlepsze materiały na pancerz Iron Mana, a także zmierzymy się z fizycznymi łamigłówkami, które wymagają sprytu i szybkiego myślenia.

Zapraszamy wszystkich młodych bohaterów, gotowych na wybuchową mieszankę nauki i zabawy, do dołączenia do naszej drużyny "Avengersów Nauki". Przekonaj się, że nauka może być równie ekscytująca co filmowe przygody superbohaterów!

3.18 maja (sobota) w godz.  14:15-17:15

Inżynierowie w akcji: zostań naukowym geniuszem jak Tony Stark (zapraszamy dzieci i młodzież od 5 klasy SP wraz z opiekunami)

Czy marzyłeś kiedykolwiek o tym, aby zostać superbohaterem? Na naszych warsztatach "Avengersi Nauki" przekonasz się, jakie supermoce kryją się w fizyce! Przygotuj się na przygodę, w której termometr stanie się Twoim młotem Thora, a magnesy – tarczą Kapitana Ameryki.

Podczas zajęć odkryjesz tajniki przemian energii, zrozumiesz, jak Hulk może roztrzaskiwać kamienie jednym ciosem, a także przekonasz się, że każdy z nas może być naukowym superbohaterem, mając po swojej stronie prawa fizyki! Sprawdzimy, czy Kapitan Ameryka mógłby stopić lodowiec za pomocą swojej tarczy, dowiemy się, co dzieje się z materiałami pod wpływem ogromnych sił. Przeprowadzimy eksperymenty w stylu Tony'ego Starka, by odkryć najlepsze materiały na pancerz Iron Mana, a także zmierzymy się z fizycznymi łamigłówkami, które wymagają sprytu i szybkiego myślenia.

Zapraszamy wszystkich młodych bohaterów, gotowych na wybuchową mieszankę nauki i zabawy, do dołączenia do naszej drużyny "Avengersów Nauki". Przekonaj się, że nauka może być równie ekscytująca co filmowe przygody superbohaterów!


Na zajęcia konieczne jest wcześniejsze zapisanie się przez formularz na stronie http://codeby.org.pl/ 

Zajęcia naukowe w klimacie MARVEL dla młodych geniuszy  Zajęcia naukowe w klimacie MARVEL dla młodych geniuszy Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:40 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.