Pomysł na weekendowy spacer. Urokliwy Kanał Bydgoski

W najbliższy weekend zapraszamy na 7 – kilometrowy spacer wzdłuż Kanału Bydgoskiego.
Spacer rozpoczynamy od Muzeum Kanału Bydgoskiego przy ul. Staroszkolnej 10. Zwiedzanie muzealnych wystaw z przewodnikiem jest bezpłatne. Dodatkowo mamy możliwość darmowego wypożyczenia kajaków, czas wypożyczenia – 2 godziny. W 2021 roku muzeum zostało wyremontowane i zyskało nowoczesną przestrzeń, szczegóły TUTAJ.Kierując się na północ wzdłuż bulwaru Sebastiana Malinowskiego dotrzemy do wyremontowanej V Śluzy (Czarna Droga), szczegóły TUTAJ. Nieopodal znajduje się plac zabaw wraz z nowo powstałą tyrolką oraz boiskiem do gry w bule, szczegóły TUTAJ.
Na trasie znajdują się dwa pomniki przyrody – wiąz szypułkowy „Lech” i „Bartłomiej”.


Bulwarem Sebastiana Malinowskiego dotrzemy do pszczelego placu zabaw, który powstał w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, w pobliżu wiaduktu kolejowego oraz wybiegu dla psów (bulwar Sebastiana Malinowskiego między V a VI śluzą). Wyposażenie i wygląd placu ma za zadanie pomóc lepiej zrozumieć ważną rolę pszczół w naszym środowisku, szczegóły TUTAJ.Nieopodal pszczelego placu zabaw, znajduję się most kolejowy, zbudowany w 1872 r. Spina on brzegi starego, wyłączonego w 1915 r. z żeglugi odcinka Kanału Bydgoskiego. W nasypie kolejowym, 20 m przed i za mostem wybudowano dwa wiadukty służące jako przejścia dla pieszych i rowerzystów.Idąc bulwarem Sebastiana Malinowskiego, wzdłuż którego rozpościera się malowniczy widok na Stary Kanał, docieramy do VI Śluzy Bronikowskiego. Nieco dalej wzdłuż nadbrzeża Mieczysława Dutkowskiego na wysokości ulicy  Spacerowej, znajduje się przystań wodna Marina „Gwiazda” a naprzeciwko stadion i klub sportowy Gwiazda.Kierując się na północ, na  końcu trasy znajduję się punkt widokowy – Most Przejście.    Praktyczne informacje:

Jak dojechać? – linią autobusową nr 51, 58, 71, 77 (przystanek Grunwaldzka/Kanałowa), powrót 56 (przystanek Nakielska/Tarnowska)

Długość trasy – około 7 kilometrów

Czas spaceru – około 3 godzin

Punkty gastronomiczne – galeria Miedzyń

Zwiedzanie Muzeum Kanału Bydgoskiego - godziny i dni otwarcia: poniedziałek – zamknięte, wtorek -  piątek - 10.00 - 18.00, sobota, niedziela - 12.00-16.00. Szczegółowe informacje na temat muzeum i wypożyczenia kajaków: kanalbydgoski.pl  


źródło: bydgoszcz.pl

Pomysł na weekendowy spacer. Urokliwy Kanał Bydgoski  Pomysł na weekendowy spacer. Urokliwy Kanał Bydgoski Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.