Nowa tężnia na Szwederowie – zlecamy budowę

Na przygotowanym do rewitalizacji skwerze Alojzego Bukolta na Szwederowie zbudujemy mini tężnię. Przygotowaliśmy już projekt z niezbędnymi pozwoleniami i ogłosiliśmy przetarg na prace budowlane. Zadanie realizujemy dzięki głosom mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.
Nowa mini tężnia będzie najważniejszym elementem skweru Alojzego Bukolta, zielonego terenu w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 63. Mini tężnia na Szwederowie będzie bardzo podobna do tych istniejących już w naszym mieście. Zaprojektowano ją w konstrukcji drewnianej z wypełnieniem tarniną. Obiekt będzie miał wysokość niespełna 4 metrów i długość 12 metrów. Będzie posadowiony na żelbetowej płycie koryta ociekowego, które jednocześnie stanowić ma płytę fundamentową. Wokół tężni ustawione zostaną ławki, kosze na odpady, tablica informacyjna i stojaki na rowery. Projekt zakłada też utwardzenie ścieżek wokół tężni, oświetlenie terenu i wykonanie wokół nasadzeń między innymi krzewów i traw ozdobnych. Obecnie trwa przetarg, który wyłonić ma wykonawcę robót budowlanych. Po podpisaniu umowy prace zajmą około 6 miesięcy.
Przypomnimy, że dzięki głosom mieszkańców oddanym w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mini tężnie funkcjonują na Wyżynach (ul. Modrakowa), Osowej Górze (ul. Wielorybia), w  Fordonie (ul. Hallera), w Myślęcinku (polana Różopole) praz w Starym Fordonie (ul. Targowisko). Mini-tężnie solankowe wspomagają nawilżenie śluzówki i mają na celu profilaktykę nieżytu górnych dróg oddechowych. Inhalacje z solanki pozwalają także lepiej znosić stres i niwelować ogólne wyczerpanie.

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl. W czerwcu będzie możliwość zgłaszania zadań do kolejnej edycji.

źródło: www.bydgoszcz.pl

Nowa tężnia na Szwederowie – zlecamy budowę Nowa tężnia na Szwederowie – zlecamy budowę Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.