Wielka Pętla Fordonu. Rowerem z Tatrzańskiego na Tereny Nadwiślańskie

Zakończyła się budowa odcinka Wielkiej Pętli Fordonu na osiedlu Tatrzańskim. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w głosowaniu na Bydgoski Budżet Obywatelski. Z nowej trasy korzystają już rowerzyści i piesi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Wielka Pętla Fordonu to duży projekt, który zakłada docelowo powstanie nowoczesnej trasy pieszo-rowerowej otaczającej wszystkie fordońskie osiedla oraz łączącej wiele istniejących już dróg rowerowych. W pierwszej kolejności powstał kilometrowy odcinek pomiędzy ulicą Tatrzańską i Bora-Komorowskiego. Ciąg pieszo-rowerowy poprowadzono  wzdłuż ulic Wierchowej i Geodetów. Na skrzyżowaniu z ul. Wyzwolenia zbudowano bezpieczny przejazd oraz przejście dla pieszych. W ramach inwestycji utwardzano lub przebudowywano też zjazdy na teren posesji. Twardą nawierzchnię i wyniesioną formę zyskało skrzyżowanie ulic Tatrzańskiej i Wierchowej. Inwestycja kosztowała 1,66 mln zł. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.W ubiegłym roku powstały odcinki dróg rowerowych w Starym Fordonie, które są również częścią Wielkiej Pętli Fordonu. Trwają też prace nad dokumentacją kolejnych odcinków Wielkiej Pętli Fordonu m.in. na osiedlu Tatrzańskim wzdłuż ulicy Tatrzańskiej.Łącznie w Bydgoszczy mamy już prawie 140 km kilometrów dróg rowerowych. Ubiegły rok był jednym z najlepszych  pod kątem długości nowych tras rowerowych. Powstało ich prawie 10 kilometrów. Powstały między innymi nowe trasy wzdłuż ul. Smukalskiej, Jeździeckiej, bulwarów nad Brdą, nad Wisłą w Starym Fordonie oraz pasy rowerowe i kontrapasy w Śródmieściu. Więcej informacji o wszystkich tegorocznych projektach  związanych z infrastrukturą rowerową  znajduje się w tekście „Bydgoszcz przygotowuje się na kolejny rowerowy sezon”.Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2024 roku 16 mln zł. Z wynikami głosowania ostatniej edycji BBO można zapoznać się na stronie www.bdgbo.pl. W czerwcu będzie możliwość zgłaszania zadań do kolejnej edycji.


źródło: www.bydgoszcz.pl


Wielka Pętla Fordonu. Rowerem z Tatrzańskiego na Tereny Nadwiślańskie Wielka Pętla Fordonu. Rowerem z Tatrzańskiego na Tereny Nadwiślańskie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.