Alejka na Kapuściskach będzie jak nowa. Trwa jej rewitalizacja

Przebiegająca wzdłuż ul. Noakowskiego spacerowa alejka będzie zrewitalizowana. Wysłużony chodnik zastąpi nowa nawierzchnia. Tę inwestycję mieszkańcy wybrali w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.Alejkę parkową przebiegającą pomiędzy dwoma jezdniami ulicy Noakowskiego wytyczono w latach 60. XX wieku, kiedy budowano bloki w tej części Kapuścisk. Od tych czasów nie był tam przeprowadzany remont. Jest dobrym miejsce na spacer i odpoczynek dla mieszkańców. Rosnące wzdłuż niej drzew oddzielają spacerowiczów od ulicznego zgiełku.


Na nawierzchni chodnika pojawiały się wypuklenia i pęknięcia spowodowane rozrastającymi się korzeniami. Mieszkańcy Kapuścisk w zeszłorocznym głosowaniu nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim wybrali właśnie naprawę nawierzchni alei.Prace już trwają. W ostatnich dniach na odcinku od al. Prezydenta L. Kaczyńskiego do przecięcia alei z ul. Architektów zdarto płaty nawierzchni asfaltowej. Zastąpi ją wodoprzepuszczalna nawierzchnia mineralno-żwirowa ze spoiwem ekologicznym. Koszt prac wyniesie do 130 tys. złotych – ze względu na to, że był projekt zgłoszony w BBO jako osiedlowy, przez ograniczanie finansowe wynikające z limitu budżetowego nie ma obecnie możliwości wymiany nawierzchni na całej długości alei. 


Dzięki zgłoszeniom w aplikacji Dbamy o Bydgoszcz niedawno wyremontowano również chodniki wzdłuż jezdni na ul. Noakowskiego i na al. Prezydenta Kaczyńskiego. Stare płyty chodnikowe zastąpiono kostką brukową.Alejka na Kapuściskach będzie jak nowa. Trwa jej rewitalizacja  Alejka na Kapuściskach będzie jak nowa. Trwa jej rewitalizacja Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.