BBO – przyjdź na spotkanie konsultacyjne

Chcesz zgłosić swój projekt ale potrzebujesz pomocy? Chcesz dowiedzieć się więcej o Bydgoskim Budżecie Obywatelskim? Zapraszamy do Mobilnych Punktów Konsultacyjnych na osiedlach. Będzie okazja do rozmowy, zasięgnięcia opinii, rozwiania wątpliwości. Projekty w tegorocznej edycji BBO można zgłaszać do końca czerwca br.
Trwa zgłaszanie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkanki i mieszkańcy Bydgoszczy 30 czerwca br. zgłaszać pomysły na realizację projektów: osiedlowych, ponadosiedlowych, społecznych i mikroprojektów. Po pozytywnej weryfikacji, w listopadzie odbędzie się głosowanie. Zwycięskie projekty zostaną realizowane w 2025. Bydgoski Budżetu Obywatelskiego to szczególny rodzaj konsultacji społecznych w ramach których mieszkańcy decydują na co wydać blisko 16 mln zł.


Mobilne Punkty Konsultacyjne BBO


Zapraszamy na spotkania, na których przybliżymy mieszkańcom, czym jest Bydgoski Budżet Obywatelski i pomożemy zgłosić własny projekt:

18 czerwca godz. 17.00, Szkoła Podstawowa nr 34 ul. Opławiec 157

19 czerwca godz. 17.00, Klub "Heros" ul. Thommee 1 (Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa)

20 czerwca godz. 10.00, Klub "Senior+" ul. Fredry 3

26 czerwca godz. 17.00, Siedziba RO Wilczak-Jary ul. Nakielska 117


Projekty do BBO będzie można składać również na Sterze na Bydgoszcz 53N, 18E, który odbędzie się w dniach 22-23 czerwca br. na Wyspie Młyńskiej.


Jak zgłosić projekt?

Najprostszy sposób - wejdź na stronę www.bydgoszcz.pl/bbo i skorzystaj z formularza zgłoszeniowego online. Formularz dostępny będzie do 30 czerwca br. Wypełniając formularz TUTAJ, opisz swój pomysł i dołącz wymagane załączniki. 

Więcej informacji TUTAJ.


BBO w pigułce

Bydgoszczanki i bydgoszczanie mogą zgłaszać projekty w 4  kategoriach:

• osiedlowe: projekty dla 29 osiedli, wartość jednego projektu nie może przekroczyć środków przeznaczonych na dane osiedle. W kategorii projektów osiedlowych do wydania jest łącznie 13,7 mln zł.

• ponadosiedlowe: projekty o wartości do 1,54 mln zł. Do każdego z nich niezbędne jest dołączenie 3 uchwał Rad Osiedli.

• społeczne: projekty nieinwestycyjne, do 38,6 tys. zł każdy. Mogą to być np. koncerty, spotkania plenerowe, pikniki, warsztaty czy mikrowyprawy.

• mikroprojekty osiedlowe: projekty do 10 tys. zł każdy.

Każdy mieszkaniec może zgłosić maksymalnie dwanaście projektów: 3 osiedlowe, 3 ponadosiedlowe, 3 społeczne i 3 mikroprojekty osiedlowe. Kolejny raz możliwe będzie także zgłoszenie swego pomysłu do BBO na terenach niebędących własnością miasta, mowa tutaj o terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Projekty, które przejdą weryfikację, będą poddane głosowaniu w listopadzie. A pod koniec roku ma zostać ogłoszona cała lista wybranych do realizacji.

BBO – przyjdź na spotkanie konsultacyjne BBO – przyjdź na spotkanie konsultacyjne Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:51 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.