Bydgoski Budżet Obywatelski. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu

Niewiele czasu zostało na zgłoszenie projektów do nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Bydgoszczanki i bydgoszczanie mogą to uczynić do 30 czerwca.


Jak zgłosić projekt? Najprostszy sposób to wejście stronę www.bydgoszcz.pl/bbo i skorzystanie z formularza zgłoszeniowego online. Formularz dostępny będzie do 30 czerwca br. Wystarczy opisać swój pomysł i dołączyć do niego wymagane załączniki. 


Po weryfikacji projektów, w listopadzie odbędzie się głosowanie. Zwycięskie pomysły zostaną zrealizowane w 2025 roku. Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególny rodzaj konsultacji społecznych, w ramach których mieszkańcy decydują na co wydać blisko 16 mln zł.


Więcej informacji TUTAJ.


Osoby chcące skorzystać z pomocy pracowników Urzędu Miasta, bądź niemające dostępu do internetu mogą zgłosić swoje pomysły w mobilnych punktach konsultacji. W środę, 26 czerwca (od godz. 17) będzie można zgłosić projekt w siedzibie Rady Osiedla Wilczak-Jary (ul. Nakielska 117).BBO w pigułce

Bydgoszczanki i bydgoszczanie mogą zgłaszać projekty w czterech kategoriach:

• osiedlowe: projekty dla 29 osiedli, wartość jednego projektu nie może przekroczyć środków przeznaczonych na dane osiedle. W kategorii projektów osiedlowych do wydania jest łącznie 13,7 mln zł.

• ponadosiedlowe: projekty o wartości do 1,54 mln zł. Do każdego z nich niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli.

• społeczne: projekty nieinwestycyjne, do 38,6 tys. zł każdy. Mogą to być np. koncerty, spotkania plenerowe, pikniki, warsztaty czy małe wyprawy.

• mikroprojekty osiedlowe: projekty do 10 tys. zł każdy.


Każdy mieszkaniec może zgłosić maksymalnie dwanaście projektów: 3 osiedlowe, 3 ponadosiedlowe, 3 społeczne i 3 mikroprojekty osiedlowe. Kolejny raz możliwe będzie także zgłoszenie swego pomysłu do BBO na terenach niebędących własnością miasta, mowa tutaj o terenach spółdzielni mieszkaniowych.


Projekty, które przejdą weryfikację, będą poddane głosowaniu w listopadzie. A pod koniec roku ma zostać ogłoszona cała lista wybranych do realizacji.

Bydgoski Budżet Obywatelski. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu  Bydgoski Budżet Obywatelski. Ostatnie dni na zgłoszenie projektu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:24 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.