Zagłosuj na Bydgoszcz!


Projekt „Wyspa Młyńska – bez progów i barier” zrealizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski został nominowany w III edycji konkursu „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. Do 28 kwietnia trwa głosowanie.

bezpośredni link do głosowania:

Celem konkursu „Mieszkam Tu - Mądre pomysły na mądre miasto" jest promocja najciekawszych pomysłów zgłaszanych lub realizowanych w 2016 roku w ramach budżetów obywatelskich i inicjatyw lokalnych przez mieszkańców polskich miast. Konkurs organizowany jest od 2015 roku przez Fundację Napraw Sobie Miasto we współpracy z serwisem PortalSamorządowy.pl oraz Grupą PTWP. Bydgoski pomysł zakwalifikował się do grona 29 najciekawszych przedsięwzięć zrealizowanych w oparciu o budżet obywatelski.


W ubiegłym roku w ramach projektu  „Wyspa Młyńska – bez progów i barier” z myślą o osobach niewidomych i słabo widzących, na zrewitalizowanej wyspie zamontowano specjalny udźwiękowiony plan dotykowy, a na poręczach mostu i trzech kładek – płytki kierunkowe. Osobom posługującym się alfabetem Braille’a płytki te ułatwią orientację oraz dojście do ważnych punktów w tym rejonie miasta. Montaż multimedialnej tablicy to inicjatywa Honoraty Borawy, prezes Koła Polskiego Związku Niewidomych w Bydgoszczy, i Eweliny Czerwińskiej, kierownika Fundacji Szansa dla Niewidomych.
bezpośredni link do głosowania:
Tablica zamontowana na Wyspie Młyńskiej jest wykonana z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne (zakres działania od -20 stopni do +40 st. Celsjusza). Wyposażona jest w czcionkę brajlowską oraz udźwiękowiona – po wciśnięciu odpowiednich klawiszy odtwarzane jest nagranie z opisem zabytków znajdujących się na Wyspie. Zasilają ją ogniwa fotowoltaiczne. Inwestycja została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to 50 tysięcy zł.

Kolejnym elementem projektu jest 30 planów dotykowych, które pomagają  osobom z dysfunkcją narządu wzroku w poruszaniu się po Wyspie Młyńskiej. Takie tablice są dostępne m.in. w powiatowych kołach Polskiego Związku Niewidomych z terenu Bydgoszczy i okolic, Bydgoskim Centrum Informacji oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L. Braille’a.
To nie koniec korzystnych zmian dla osób niepełnosprawnych poruszających się po Wyspie Młyńskiej. Trwają jeszcze prace  nad dokumentacją  niezbędną do   wprowadzenia zmian, które ułatwią poruszanie się na Wyspie Młyńskiej osobom niepełnosprawnym ruchowo. Zgodnie z przygotowana wcześniej koncepcją dobudowane zostaną ważne z punktu widzenia osób niepełnosprawnych odcinki  chodników, wygodne przejścia przez brukowane jezdnie  i zmieniona organizacja ruchu (korekta miejsc postojowych oraz rozwiązania wymuszające ograniczenie prędkości). Prace budowlane zostaną zrealizowane w II połowie roku.Warto wiedzieć
 W konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto” promowane są  inicjatywy o dużej efektywności działań, pozytywnym wpływie na środowisko i możliwe do powielenia w innych miastach. Oceniać pomysły będą internauci oraz profesjonalne grono ekspertów– przedstawiciele organizacji pozarządowych, świata naukowego i artystycznego. Głosowanie zakończy się 28 kwietnia o godzinie 16. Dwa najlepiej ocenione projekty otrzymają specjalną nagrodę od czytelników Portalsamorzadowy.pl. Teraz trwa głosowanie. By oddać swój głos na bydgoski projekt należy przejść na stronę konkursu www.portalsamorzadowy.pl i kliknąć szaro-zielony baner poniżej zdjęcia „Popieram”.
bezpośredni link do głosowania:
Zagłosuj na Bydgoszcz! Zagłosuj na Bydgoszcz! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.