Po Złotowskiej czas na Człuchowską


Wkrótce rozpocznie się przebudowa ul. Człuchowskiej na Wyżynach. Inwestycja finansowana jest ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy. W ubiegłym roku ze środków miasta przebudowano ulicę Złotowską. Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy. Decydujące kryteria oprócz ceny to także długość gwarancji oraz czas realizacji. Sama budowa powinna potrwać  nie więcej niż 3 miesiące. Inwestycja polegać będzie na budowie pieszojezdni od ul. Białostockiej do ul. Augustowskiej. W ramach przedsięwzięcia przewiduje się również budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego.


Ulicę rozświetlać mają oprawy typu LED. W trakcie prac mieszkańcy będą musieli liczyć się z ograniczeniem ruchu na osiedlowej ulicy. W ubiegłym roku ze środków miasta dedykowanych na Bydgoski Budżet Obywatelski przebudowana została ulica Złotowska wraz z sięgaczami.
Bydgoski Budżet Obywatelski
Zasada działania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego polega na wydzieleniu z budżetu miasta kwoty na realizację zadań zgłaszanych przez mieszkańców miasta. Kwota ta jest dzielona proporcjonalnie do liczby osób zameldowanych na pobyt stały na obszarze każdego z 29 osiedli. Decyzje, które zadania realizować podejmują mieszkańcy.
Po Złotowskiej czas na Człuchowską Po Złotowskiej czas na Człuchowską Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:00 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.