Pomost dla rowerów jeszcze przed sezonem


W Brdyujściu będzie można jeszcze łatwiej skorzystać z miejskich rowerów wodnych. Trwa wybór firmy, która dostarczy pływający pomost. Zakup realizowany jest w oparciu o środki z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomost będzie składał się z 12 modułów o długości około 1,6 m oraz szerokości 2,3 m. Będzie je można łączyć w dowolne  konfiguracje, co pozwoli  go wykorzystywać w różnych  miejscach. Pomost będzie wyposażony w antypoślizgową nawierzchnię. Zostanie ustawiony na terenie Klubu Sportów Wodnych przy Torze Regatowym, gdzie są przechowywane 4 miejskie rowery wodne. Ich zakup został sfinansowany z poprzedniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.  Kosztowały 22 tysiące złotych. Dzięki tym jednostkom bydgoszczanie mogą w sezonie letnim  bezpłatnie pływać po Torze Regatowym.


W trakcie głosowania pomysł zakupu pomostu zyskał 280 głosów i zdobył pierwsze miejsce na osiedlu Brdyujście.  Miasto będzie dysponować konstrukcją   jeszcze w kwietniu (w ciągu 2 tygodni od podpisania umowy).


Pomost dla rowerów jeszcze przed sezonem Pomost dla rowerów jeszcze przed sezonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:31 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Czemu ja nic o tym nie wiem? Niedawno pierwszy raz tam byłam, była cudna pogoda i WOW, jak tu pięknie, cudny widok, dużo ciekawiej niż na słynnej bulwarówce w TOruniu, gdzie w Toruniu obiekt jest bardzo rozreklamowany, fajne miejsca by coś zjeść a tu widok lepszy ale czegokolwiek brak. Rzadnych widocznych informacji żę są jakieś rowery wodne do wypozyczenia, nic.Na dodatek poszłam się przejść na drugą stronę, (nie łatwo było się tam dostać ale z pomocą przyszły google maps).ulicą Łowicką, widzę cudne zadbane tereny spacerowe i tablica że obcym wstęp wzbroniony, całe szczescie byli tam inni chętni do zwiedzenia i weszli, pozniej kolejna tablica ktorej z poczatku nie widac o tym ze obiekt jednak mozna zwiedzac i regulamin, jedna tablica przeczy drugiej !!!

    Nie wiedziałam że takie piękne miejsca mamy w Bydgoszczy iii,.... chyba nikt o tym nie wie, jakby tam cos zrobic, restauracje, place zabaw, moze jakis sport , tereny cudne, a takie nieznane

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.