Jeden gotowy, drugi w budowie


Na osiedlu Kasztelanka w Starym Fordonie powstał nowy plac zabaw. Zaprojektowano go na terenach zielonych pomiędzy ul. Osiedlową 1 i 3. Do końca kwietnia przy blokach z numerami 6,10 i 12 powstanie drugi plac zabaw.


Plac zabaw przy ul. Osiedlowej został wyposażony w kilka urządzeń. Pojawił się na nim zestaw sprawnościowy, huśtawka typu "orle gniazdo", huśtawki, zjeżdżalnia i piaskownica. Teren został ogrodzony. Pod częścią urządzeń wysypany został płukany piasek.  Ustawiono też  kosz na śmieci i ławkę. Dodatkowo powstał plac do koszykówki i zamontowano stół do ping-ponga. Huśtawka tzw. "orle gniazdo umożliwia również dzieciom niepełnosprawnym, które nie potrafią siedzieć samodzielnie, cieszenie się z zabawy ze zdrowymi rówieśnikami. Nowoczesne i bezpieczne miejsce do zabawy kosztowało 110 tysięcy złotych.
Podobnie wyposażony będzie też drugi plac zabaw również w rejonie ul. Osiedlowej. Zaprojektowano go bardziej na północ, bliżej ulicy Wolnej  pomiędzy blokami z numerami 6,10 i 12. Prace budowlane już się rozpoczęły. Instalowanie wszystkich urządzeń i zagospodarowanie terenu zakończą się jeszcze w kwietniu. Ta inwestycja również kosztować będzie 110 tysięcy złotych.Oba zadanie są finansowane przez Miasto w ramach programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Decyzje, które zadania realizować podejmują  w głosowaniu mieszkańcy.

Jeden gotowy, drugi w budowie Jeden gotowy, drugi w budowie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:57 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.