500 projektów zgłoszonych w ramach BBO

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili blisko 500 projektów. Jesienią tego roku odbędzie się głosowanie – wtedy bydgoszczanie zadecydują, które ze zgłoszonych propozycji doczekają się realizacji.

W tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono łącznie blisko 500 pojedynczych projektów. Oprócz propozycji związanych z wymianą chodników, oświetlenia, budową parkingów na osiedlach i siłowni plenerowych, a także wybiegów dla psów (m. in. w Fordonie i na Wyżynach) i placów zabaw (m. in. na Kapuściskach i Błoniu), znalazły się też oryginalne propozycje. Wśród nich m. in. rewitalizacja Cmentarza Ewangelickiego na Glinkach Rupienicy, budowa pola namiotowego wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego na Okolu, punktu widokowego przy schodach na Szwederowie czy też stworzenie  Sadu Komunalnego w parku przy Starym Kanale na wysokości pętli Wilczak.
Z kolei mieszkańcy Fordonu zaproponowali dodanie do każdego przystanku Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego tandemu – który zdaniem wnioskodawcy byłby dobrym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych lub niewidomych, którzy chcieliby z pomocą partnera korzystać z sieci BRA.
Mieszkańcy Śródmieścia złożyli ciekawy projekt związany z montażem inteligentnych ławek solarnych na Starym Rynku – działałby jak hot spot, co pozwoliłoby korzystać z darmowego łącza internetowego. Ławki posiadały wejścia USB, dzięki czemu naładowanie telefonu byłoby możliwe.
Nowością w tegorocznej edycji BBO jest głosowanie do kwoty przeznaczonej na osiedle (wcześniej możliwe było głosowanie tylko na jeden wybrany projekt). Wydłużyliśmy także czas na składanie projektów (teraz mieszkańcy mieli ponad miesiąc czasu, we wcześniejszych edycjach – niecałe  trzy tygodnie).
Wnioskodawcy mogli także składać nieograniczoną liczbę projektów, a nie jak to było w poprzednich latach – tylko jedną.
Wprowadziliśmy także ułatwienia dla osób składających projekty, w tym mapę miasta z zaznaczonymi nieruchomościami Miasta Bydgoszczy, mapę pokazującą odległości dla pieszych od placów zabaw, obiektów sportu i rekreacji, a także miejsc zielonych.
Odbyły się także spotkania informacyjne dla autorów projektów, w ramach których przeprowadzono 7  warsztatów i dodatkowo dziesięciogodzinny maraton pisania wniosków.
Na stronie Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego www.bdgbo.pl  dostępne są wszystkie zgłoszone przez mieszkańców projekty (lista jest jeszcze aktualizowana).
Warto wiedzieć:
Harmonogram realizacji programu Bydgoski Budżet Obywatelski:
•    27 kwietnia – 31 maja - zgłaszanie projektów - etap zakończony
•    do 9 września - wydanie uchwał opiniujących zgłoszone projekty przez rady osiedli
•    27 kwietnia - 16 września – weryfikacja projektów
•    1 października 2017 r.  - 31 października 2017 r. - głosowanie przez mieszkańców na projekty
•    do 30 listopada ogłoszenie listy projektów skierowanych do realizacji
W edycji BBO 2018 zgłoszono 500 pojedynczych projektów
W edycji BBO 2017 zgłoszono łącznie 331 pojedynczych  projektów
W edycji BBO 2016 zgłoszono 291 pojedynczych projektów

500 projektów zgłoszonych w ramach BBO 500 projektów zgłoszonych w ramach BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:09 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.