Więcej miejsc do parkowania na Bartodziejach

Zakończyły się prace związane z zaprojektowaniem nowych parkingów na osiedlu Bartodzieje. Ogłoszony został tez przetarg na wykonanie prac budowlanych przy parkingu. Zadanie będzie finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
Na Bartodziejach na ul. Morskiej dobudowany zostanie parking przy południowym krańcu ulicy. Dzięki niemu łatwiej będzie zaparkować szczególnie mieszkańcom wieżowców z numerami 4 i 6. W sumie powstanie 15 miejsc w tym jedno dedykowane osobom niepełnosprawnym. Nowa część ulicy objęta będzie strefą zamieszkania.
Ze względu na duży zakres przebudowywanych nawierzchni zadanie zostało podzielone na etapy dostosowane do środków finansowych. W pierwszej kolejności powstanie parking. W kolejnym etapie w oparciu o przygotowaną dokumentację możliwa będzie przebudowa chodników znajdujących się przy pobliskich wieżowcach.  Nawierzchnie wykonane zostaną z kostki betonowej. Przyległy teren ma być zagospodarowany zielenią.
Zakończenie prac przy parkingu planowane jest w ciągu 2 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydować będą oprócz ceny czas prowadzenia prac oraz długość gwarancji.
Warto wiedzieć:        
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Bartodziejach będzie to ponad 643 tysiące złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.


Więcej miejsc do parkowania na Bartodziejach Więcej miejsc do parkowania na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:33 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.