Kapuściska na sportowo


Na Kapuściskach przybywa miejsc gdzie aktywnie można wypocząć oraz zadbać o swoją kondycję. Jeszcze w tym roku planowane jest otwarcie kolejnej plenerowej siłowni oraz placu do kalisteniki. Przebudowane zostanie tez boisko przy Zespole Szkół nr 34. Wkrótce rozpocznie się też budowa basenu.
W ostatnich latach na Kapuściskach powstały między innymi trzy  wielofunkcyjne boiska przy Zespole Szkół Chemicznych przy ul. Łukasiewicza 3, przy Szkole Podstawowej nr 46 przy ul. Kombatantów 2 oraz przy Zespole Szkół nr 36 przy ul. Bohaterów Westerplatte 2. Z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego udało się też sfinansować budowę skateparku przy ul. Szarych Szeregów. Wkrótce powstaną kolejne miejsca, gdzie aktywnie będzie można spędzać wolny czas oraz zadbać o swoją kondycję.

Na terenach zielonych pomiędzy ulicami Szarych Szeregów i Przodowników Pracy  urządzony zostanie natomiast plac do kalisteniki (Street Workout) oraz siłownia zewnętrzna. Zestaw do kalisteniki składać ma się między innymi z drabinek, rur i poręczy gimnastycznych, ławeczek do ćwiczeń mięsni brzucha. Poza tym planowane jest stworzenie siłowni plenerowej. Będzie ona składać się z trzech trzystanowiskowych urządzeń. Wśród nich znajdą się między innymi przyrządy do wyciskania, podciągania nóg, twister, wyciskania. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy nowe tereny sportowe maja być gotowe w ciągu 3 miesięcy. Będą one finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na ten cel zarezerwowano 100 tysięcy złotych. Na zadanie głosowało 234 bydgoszczan.

Natomiast przy Zespole Szkół nr 34 na ul. Zacisze powstanie nowe bezpieczne  boisko. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się w tekście „Nowoczesne boisko na Kapuściskach”.
Warto podkreślić , że wkrótce rozpocznie się na Kapuściskach także budowa parku wodnego przy Zespole Szkół nr 5 na ul. szarych Szeregów. Więcej szczegółów o tej dużej inwestycji znajduje się w tekście „Park wodny na Kapuściskach. Ogłaszamy przetarg. Raport nr 1”

Kapuściska na sportowo Kapuściska na sportowo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.