Kolejny plac zabaw na Miedzyniu

Na Miedzyniu powstanie kolejny nowoczesny plac zabaw. Na nieużytkach pomiędzy ulicami Widok i Pijarów ustawionych zostanie szereg urządzeń dedykowanych najmłodszym mieszkańcom.
Nowy plac zabaw to kolejna inwestycja tego typu  realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Miedzyniu.
 
Wcześniej ze środków miasta wybudowano duży plac zabaw w rejonie ul. Maciaszka i Krokusowej. Kosztował on blisko 150 tysięcy złotych. Wraz z nim uradzono też siłownię zewnętrzną, boisko  do koszykówki oraz ustawiono stoły do ping-ponga oraz gry w piłkarzyki. Teraz w ramach kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego zaprojektowany i wybudowany zostanie drugi obiekt na terenach pomiędzy ulicami Widok i Pijarów. Na to zadanie zagłosowało 521 mieszkańców.

Na osiedlu Miedzyń - Prądy  na realizację placu  zabaw przy ul. Widok, ścieżki zdrowia z siłowniami zewnętrznymi nad Kanałem Bydgoskim oraz dalsze doposażenie placu zabaw przy ul. Maciaszka/Krokusowa w oświetlenie zarezerwowano blisko 200 tysięcy złotych. Realizacja wszystkich zadań planowana jest do kwoty przeznaczonej na projekt realizację w budżecie miasta
W rejonie przychodni planowany jest obiekt o powierzchni około 400 metrów kwadratowych.
 
Mają się na nim znaleźć takie urządzenia jak huśtawki ( w tym tzw. „bocianie gniazdo”) , deska balansująca, podniebna deskorolka, stół do tenisa. Teren zostanie ogrodzony. Obecnie trwa procedura zmierzająca do wyboru projektanta oraz wykonawcy prac budowlanych. Warto dodać, że rozległy teren umożliwiać będzie w przyszłości dostawienie kolejnych urządzeń rekreacyjnych.

Warto wiedzieć:          
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Miedzyniu będzie to blisko 338 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Kolejny plac zabaw na Miedzyniu Kolejny plac zabaw na Miedzyniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.