Bydgoszczanie jadą na Mistrzostwa Polski w Street Workout

Zawodnicy klubu Street Workout Bydgoszcz, którzy współpracowali między innymi przy projekcie wyposażenia placów do ćwiczeń na Okolu i Wilczaku będą reprezentować Bydgoszcz na Street Workout Poland Championships 2017.


Place do street workoutu w zachodniej części miasta powstały w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Zgłaszali je entuzjaści tej dyscypliny. By urządzenia oraz sposób ich rozmieszczenia jak najlepiej odpowiadały użytkownikom projekty były opiniowane przez zawodników Klubu Sportowego Street Workout Bydgoszcz. Jak podkreślają jego członkowie bydgoskie place są dzięki temu miejscami, które zachęcają do  ćwiczeń na świeżym powietrzu i zadbania o swoją sylwetkę.

Codziennie korzysta z nich duża grupa mieszkańców. Bydgoszczanie zmierzą się z 20 najlepszymi zawodnikami z całego kraju na zawodach, które odbędą się 5 sierpnia w sobotę w Krakowie. Nasze miasto reprezentować będą Daniel Kurzaj (na zdjęciu pierwszy z prawej strony), Oskar Gerlipp (drugi z lewej)  i Radosław Fąk (drugi z prawej).

Warto wiedzieć
W oparciu o ostatnią edycję Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji trafiła też budowa placów do Street Workout’u na osiedlach Górzyskowo, Leśne i Kapuściska. Pierwszy profesjonalny plac dedykowany ćwiczeniom z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała powstał natomiast w lipcu ubiegłego roku.
Bydgoszczanie jadą na Mistrzostwa Polski w Street Workout Bydgoszczanie jadą na Mistrzostwa Polski w Street Workout Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.