Nowoczesne oznakowanie poprawi bezpieczeństwo

Przejście dla pieszych w obrębie skrzyżowania ul. Smoleńskiej z Kielecką zostaną doświetlone nowoczesnymi elementami odblaskowymi, co poprawi bezpieczeństwo osób korzystających z przystanku. Inwestycja finansowana będzie w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Dodatkowo ustawiona zostanie wiata przystankowa.

Pomysł doposażenia przystanku linii nr 76 w kierunku Centrum i istniejących przejść dla pieszych zgłosili mieszkańcy osiedla  Czersko Polskie – Zimne Wody w trakcie ostatniej edycji BBO. Inicjatywa ta zyskała też największą liczbę głosów. Teraz rozpoczyna się realizacja przedsięwzięcia. ZDMiKP jest na etapie wyboru wykonawcy prac budowlanych. Przed ustawieniem wiaty plac pod nią  zostanie zabrukowany. Dostawione zostaną też bariery rurowe. W obrębie przejść dla pieszych w jezdnię wbudowane mają być natomiast  punktowe elementy odblaskowe wyposażone w diody LED oraz znaki aktywne. Tego typu rozwiązania sprawiają, że przejścia dla pieszych są zdecydowanie lepiej widoczne po zmroku i skłaniają kierowców do zachowania większej ostrożności. Po zawarciu umowy z wykonawcą prac, nowa infrastruktura w obrębie skrzyżowania ulic Smoleńskiej i Kieleckiej zostanie zamontowana w przeciągu około 6 tygodni.

Warto wiedzieć:
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Zimnych Wodach-Czersku Polskim będzie to ponad 78 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Nowoczesne oznakowanie poprawi bezpieczeństwo Nowoczesne oznakowanie poprawi bezpieczeństwo Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.