Europejskie podwórko na Kapuściskach


 
 Wkrótce teren pomiędzy Szkołą  Podstawową nr 46 i ulica Zdrowotną zamieni się w atrakcyjne „Europejskie podwórko”. Znajdzie się na nim szereg urządzeń do zabawy i kilka tablic edukacyjnych. Projekt do realizacji  zgłosili mieszkańcy  osiedla Kapuściska podczas ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W trakcie głosowania na najlepsze pomysły zgłoszone w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego „Europejskie podwórko” zdobyło na Kapuściskach największą liczbę głosów. Zagłosowało na nie blisko pół tysiąca bydgoszczan. Projekt zakłada przede wszystkim wyposażenie niewykorzystanego terenu pomiędzy budynkiem szkoły i ulicą Zdrowotną w sprzęt rekreacyjny dla dzieci. Zgodnie z projektem zlokalizowany powstanie  tam atrakcyjny plac zabaw. Ustawione zostaną na nim zestaw zabawowy, zjeżdżalnie, huśtawki, domki dla dzieci. Elementem placu  będą tez tablice edukacyjne pomagające poznać inne europejskie kraje np. ich flagi, kilka słów z języków obcych.
Jak podkreślali autorzy projektu „Europejskie podwórko” ma przede wszystkim łączyć zabawę z edukacją i wykorzystywać do tego też sąsiedztwo szkoły podstawowej. Ma stać się też miejscem przygotowanym do prowadzenia otwartych zajęć dla dzieci: językowych, plastycznych i przyrodniczych.

 Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy zadania. Po podpisaniu umowy prace budowlane zajmą około 2 miesięcy. Warto dodać, że od ubiegłego roku przy Szkole Podstawowej nr 46 działa też nowoczesne wielofunkcyjne boisko. Kosztowało ono 354 tysiące złotych.

Projekt w liczbach
- Liczba głosów oddanych na projekt - 461
- Powierzchnia placu zabaw - ok. 350 m2


- Szacowany koszt  ok. 100 tys. zł
Europejskie podwórko na Kapuściskach Europejskie podwórko na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:49 Rating: 5

3 komentarze:

 1. jeden z głupszych pomysłów jak dla mnie. kupa kasy na to pójdzie a zaraz pewnie i tak będzie zniszczone. było czarne, jest czarne i powinno zostać czarne do gry w piłkę. już siłownia przy górce jest zbędna ale widzę, że na coś trzeba hajs wydawać i najlepiej na jakiś szajs. szkoda, że nie na chodniki, bo nogi idzie połamać na całym osiedlu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze można zmienić osiedle

   Usuń
  2. Ale ty wiesz, że zmieniają te chodniki na lepsze i tak jest co rok, ale jak się siedzi w piwnicy 24h na dobę to się tego nie widzi ;-)

   Usuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.