Skwer Siła Ciszy Mariampola

Na osiedlu Tatrzańskim powstanie bogato wyposażony skwer rekreacyjny. Jesienią planowane jest zakończenie wszystkich prac. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

 Skwer powstanie na niezagospodarowanym terenie pomiędzy ulicami Tatrzańska i Galla Anonima.

 Ogłoszony został przetarg na realizację zadania. Zaprojektowano w nim kilka stref. W części północnej znajdzie się plenerowa siłownia z czteroma wielostanowiskowymi  przyrządami do ćwiczeń.


 W części południowej zbudowana zostanie drewniana altana. Poza tym zaplanowano montaż koszy na śmieci oraz stojaków na rowery.

Teren zostanie ogrodzony. Projektanci przygotowali również ciekawy plan aranżacji zieleni. Zakłada on nasadzenia maksymalnej możliwej liczby drzew i krzewów, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów, szybko rosną i dość dobrze znoszą zanieczyszczenie środowiska i trudne warunki miejskie.

 Do aranżacji wykorzystane zostaną rosnące już sosny. Poza tym na stoku dosadzone zostaną dęby, klony, sosny i świerki oraz blisko 200 krzewów, między innymi bzy, krzewuszki, tawuły i pęcherznice.

W przyszłości możliwe będzie też doposażenie południowej części skweru o inne atrakcje np. stoliki do gry w szachy lub kolejne ławki. Wiosną u podnóża fordońskiej skarpy na osiedlu Szybowników otwarty został natomiast wielopokoleniowy park aktywnej rekreacji. Tę inwestycją również udało się zrealizować w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Warto wiedzieć:
W tym roku trwa już 6. edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta, bydgoszczanie zadecydują o podziale dwukrotnie większej niż w ubiegłym roku kwoty na osiedlowe inwestycje. Na Tatrzańskim będzie to blisko 415 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Skwer Siła Ciszy Mariampola Skwer Siła Ciszy Mariampola Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.