Kolejne parkingi na Błoniu

Trwają kolejne prace związane z budową nowych parkingów na osiedlu Błonie. 6 miejsc powstaje na wysokości skrzyżowania z ul. Koszarową po zachodniej stronie ulicy 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich. Jedno stanowisko dedykowane będzie osobom niepełnosprawnym.
 Będzie ono szersze, co ułatwi wysiadanie z samochodów. Elementem zadanie jest też przebudowa chodnika biegnącego wzdłuż nowego parkingu.
 
Dokumentacja projektowa pozwala też w kolejnym etapie na dobudowanie następnych 9 miejsc oraz dostosować przejścia dla pieszych na  skrzyżowaniu ulic Koszarowej i 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich do nowych standardów (obniżone krawężniki, ryflowane płytki ułatwiające orientację osobom niewidomym).

 

Warto dodać, że to nie koniec parkingowych inwestycji na Błoniu. Kończy się tez kompletowanie pozwoleń niezbędnych do budowy miejsc postojowych pomiędzy ulicami Waryńskiego i Abrahama.
Zadanie to wymagało skoordynowania inwestycji z przebudową sieci ciepłowniczych. W tym rejonie powstanie około 20 miejsc parkingowych.


Przy ul. 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich powstało niedawno 12 dodatkowych miejsc postojowych. Inwestycja jest finansowana  z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zatoki parkingowe budowane są  na wysokości ul. Waryńskiego. Zaprojektowano tam 12 miejsc. Są one lokalizowane w miejscu obecnego pasa zieleni, po zachodniej stronie ulicy. Kierowcy będą parkować tam prostopadle do jezdni.
Nowe parkingi na Błoniu:
•    Zrealizowane:
- Broniewskiego – 100 miejsc
- Waryńskiego – 49 miejsc
- Madalińskiego – 18 miejsc
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 12 miejsc
•    W realizacji:
- 16 Pułku Ułanów Wlkp. – 6 miejsc
•    Przygotowanie do realizacji:
- Waryńskiego/Abrahama -20 miejsc


Kolejne parkingi na Błoniu Kolejne parkingi na Błoniu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 09:54 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.