Widokowa wieża na fordońskich „górkach”

Na terenie pomiędzy ulicami Tatrzańską i Świętokrzyską planowane jest zbudowanie wieży widokowej. W pierwszej kolejności powstanie projekt. Inwestycja trafiła do realizacji dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. 
Pomysł wybudowania wieży widokowej i dodatkowych atrakcji na przyległym terenie zgłosili mieszkańcy osiedla Tatrzańskiego. W trakcie ubiegłorocznego głosowania na zadania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na to przedsięwzięcie głos oddało 358 osób i zajął on pierwsze miejsce.
Teraz powstanie niezbędna dokumentacja projektowo-kosztorysowa  (poprzedzona  koncepcją). Zakładać ma ona powstanie wieży widokowej wraz z elementami małej architektury oraz drogą dojazdową. Ma zawierać też takie elementy jak budowę niezbędnych ciągów pieszych, montaż tablic dydaktycznych, ławek, śmietników, drogowskazów oraz oświetlenia. Obecnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy projektu.  Dokumentacja ma powstać w ciągu 4 miesięcy, następnie zlecone zostaną prace budowlane. Na realizację zadania miasto zabezpieczyło 321 tysięcy złotych.
W przyszłości w sąsiedztwie wieży możliwe będzie też ulokowanie innych atrakcji np. polany biwakowej,  ślizgu saneczkowego i ścieżki spacerowej do Nordic Walking.
Zagłosuj i decyduj!
Przypominamy, że tylko do 31 października trwa głosowanie na zadania finansowane z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, które trafią do  realizacji w przyszłym roku. Miasto zagwarantowało na te przedsięwzięcia blisko 10 mln zł. To kwota dwukrotnie większa niż przed rokiem. Do wyboru jest blisko 300 zadań zgłoszonych przez bydgoszczan. Realizowane będą te, które zdobędą największą liczbę głosów na każdym z 29 osiedli.  Aby oddać swój głos najprościej skorzystać z aplikacji na www.bydgoszcz.pl/bbo  
Widokowa wieża na fordońskich „górkach” Widokowa wieża na fordońskich „górkach” Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:19 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.