Nowe parkingi na osiedlach

Wkrótce rozpoczną się prace nad projektami pięciu nowych parkingów na osiedlach Czyżkówko, Leśne, Szwederowo, Łęgnowo i Bohaterów. Wszystkie miejsca postojowe powstaną w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
ZDMiKP prowadzi postępowanie związane z wyborem projektanta na przygotowanie dokumentacji niezbędnych do stworzenia co najmniej kilkudziesięciu nowych miejsc parkingowych przy bydgoskich ulicach. Te zadania jako priorytetowe wskazywali bydgoszczanie w trakcie głosowania na inwestycje finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wstępnie zakłada się zakończenie prac projektowych w ciągu około 8 miesięcy. Jesienią planowana jest natomiast realizacja prac budowlanych.
Na Czyżkówku parking powstanie przy ul. Chojnickiej.  Ułatwi on parkowanie osobom odwiedzającym pobliski cmentarz oraz okolicznym mieszkańcom.
W Nowym Fordonie więcej miejsc planowanych jest natomiast przy ul. Bołtucia. Na północnym odcinku tej drogi osiedlowej parkują zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające Dolinę Śmierci oraz centrum kultury. 
Na Szwederowie ponad 1400 osób poparło pomysł budowy kolejnej zatoki parkingowej przy ul. Goszczyńskiego. Ma ona pomóc mieszkańcom pobliskich bloków i osobom korzystającym z basenu zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 63. 
Miejsca postojowe powstaną też w Łęgnowie w rejonie ul. Okólnej, przy której zlokalizowanych jest kilka bloków.

Na Osiedlu Leśnym na wysokości bloku przy ul. Sułkowskiego 11.
Na realizację 5 nowych parkingów miasto zabezpieczyło kwotę blisko półtora miliona złotych. Na pakiet tych zadań w trakcie wyboru zadań finansowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego łącznie zagłosowało ponad 3 tysiące bydgoszczan. Osobne opracowanie powstanie natomiast dla zadania związanego z renowacją terenów zielonych oraz wyznaczaniem miejsc parkingowych na ul. Szarych Szeregów.


Warto wiedzieć:
W ubiegłym roku bydgoszczanie wybierali zadania w ramach 6. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta na realizację przedsięwzięć z największą liczbą głosów zarezerwowano prawie dwukrotnie większą pulę środków – blisko 10 milionów złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.

Nowe parkingi na osiedlach Nowe parkingi na osiedlach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:12 Rating: 5

2 komentarze:

  1. nowe parkingi, remont ulic, trotuarów,; ile km ulic w Bydgoszczy to drogi gruntowe !!!!! CA 300 KM !!!! WIĘC może o to by trzeba najpierw zadbać !! CZAS NAJWYŻSZY BO tam ludzie placa takie same podatki, a NIE MAJA ULIC W OGÓLE !! WIĘC ALBO MIASTO ZACZNIE COS ROBIC ALBO NIECH PRZESTANIE BRAC PODATKI !!! NIE MA INNEGO WYJSCIA, BO INACZEJ TO JEST JAWNA DYSKRYMINACJA OBYWATELI....KTÓRZY MAJĄ DOŚĆ !! Co JEST WAZNIEJSZE ? PARKINGI, KRAWĘŻNIKI, CHODNIKI NA juz istniejących ulicach !!!! czy utwardzenie 300 km dróg gruntowych nazywanych szumnie ulicami !!!????

    OdpowiedzUsuń
  2. Znając mentalność "naszych" kierowców ,zaczną wkrótce po wybudowaniu parkować na dłuższe postoje ciężarówki ,TIR-y, duże przyczepy. Powinien być wraz z budową parkingu uruchomiony monitoring i skuteczne oświetlenie terenu. Parkowanie dużych pojazdów jest zmorą mieszkańców nie tylko Czyżkówka "przeciskających" się między wystającymi na jezdnię autami ( np. ul. Siedlecka).

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.