Nowe parkingi na osiedlach

Wkrótce rozpoczną się prace nad projektami pięciu nowych parkingów na osiedlach Czyżkówko, Leśne, Szwederowo, Łęgnowo i Bohaterów. Wszystkie miejsca postojowe powstaną w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.
ZDMiKP prowadzi postępowanie związane z wyborem projektanta na przygotowanie dokumentacji niezbędnych do stworzenia co najmniej kilkudziesięciu nowych miejsc parkingowych przy bydgoskich ulicach. Te zadania jako priorytetowe wskazywali bydgoszczanie w trakcie głosowania na inwestycje finansowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Wstępnie zakłada się zakończenie prac projektowych w ciągu około 8 miesięcy. Jesienią planowana jest natomiast realizacja prac budowlanych.
Na Czyżkówku parking powstanie przy ul. Chojnickiej.  Ułatwi on parkowanie osobom odwiedzającym pobliski cmentarz oraz okolicznym mieszkańcom.
W Nowym Fordonie więcej miejsc planowanych jest natomiast przy ul. Bołtucia. Na północnym odcinku tej drogi osiedlowej parkują zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające Dolinę Śmierci oraz centrum kultury. 
Na Szwederowie ponad 1400 osób poparło pomysł budowy kolejnej zatoki parkingowej przy ul. Goszczyńskiego. Ma ona pomóc mieszkańcom pobliskich bloków i osobom korzystającym z basenu zlokalizowanego przy Szkole Podstawowej nr 63. 
Miejsca postojowe powstaną też w Łęgnowie w rejonie ul. Okólnej, przy której zlokalizowanych jest kilka bloków.

Na Osiedlu Leśnym na wysokości bloku przy ul. Sułkowskiego 11.
Na realizację 5 nowych parkingów miasto zabezpieczyło kwotę blisko półtora miliona złotych. Na pakiet tych zadań w trakcie wyboru zadań finansowanych z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego łącznie zagłosowało ponad 3 tysiące bydgoszczan. Osobne opracowanie powstanie natomiast dla zadania związanego z renowacją terenów zielonych oraz wyznaczaniem miejsc parkingowych na ul. Szarych Szeregów.


Warto wiedzieć:
W ubiegłym roku bydgoszczanie wybierali zadania w ramach 6. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta na realizację przedsięwzięć z największą liczbą głosów zarezerwowano prawie dwukrotnie większą pulę środków – blisko 10 milionów złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.

Nowe parkingi na osiedlach Nowe parkingi na osiedlach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:12 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Komentarze mogą, ale nie muszą wpłynąć na decyzję autora projektu o jego edycji.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.