Kolejne zadania wybrane przez mieszkańców

Nowe miejsca parkingowe, miasteczko ruchu drogowego i plenerowa scena z zadaszeniem – to wszystko powstanie w Nowym Fordonie, w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
 W zeszłym roku została oddana rekordowa liczba głosów na projekty zgłoszone przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego -  bydgoszczanie oddali ponad 40 tysięcy głosów, w tym ponad 5,5 tysiąca od mieszkańców Nowego Fordonu.
Zwiększona kwota na zadania BBO blisko 10 mln zł, w tym prawie osiemset tysięcy złotych pozwoli na zrealizowanie w najbliższym czasie nowych miejsc parkingowych, miasteczka ruchu drogowego i budowy plenerowej sceny z zadaszeniem.
Pierwszym zwycięskim zadaniem (693 głosów mieszkańców) jest budowa ogólnodostępnych miejsc parkingowych przy ul. Bołtucia.

Na północnym odcinku tej drogi osiedlowej parkują zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające Dolinę Śmierci oraz Centrum Kultury Katolickiej „Wiatrak”.


Potrzeba budowy parkingu była sygnalizowana przez mieszkańców od pewnego czasu. ZDMiKP rozstrzygnął już postępowanie związane z wyborem projektanta na przygotowanie dokumentacji niezbędnych do stworzenia co najmniej kilkudziesięciu nowych miejsc parkingowych.

Dokładna liczba miejsc parkingowych zostanie ustalona na etapie sporządzania dokumentacji projektowej. Szacunkowy koszt inwestycji to 250 tysięcy złotych.
Z kolejnego zwycięskiego zadania, wybranego przez 684 osób, ucieszą się miłośnicy dwóch kółek – ci najmłodsi jak i ci trochę starsi mieszkańcy Fordonu.

Przy ul. Generała Augusta Emila Fieldorfa 17 wybudowanie zostanie miasteczko ruchu drogowego. Umożliwi ono rowerzystom zapoznanie się z zasadami ruchu drogowego w praktyce.
 Młodsze dzieci, nawet te z przedszkola, będą mogły bezpiecznie uczyć się poruszania po drogach w charakterze pieszych, np. prawidłowego przekraczania jezdni.
Mieszkańcy dzięki tej inwestycji zyskają kolejną atrakcję służącą aktywnemu spędzaniu wolnego czasu z dziećmi na powietrzu. Szacuje się, że na tę inwestycje przeznaczone zostanie 250 tysięcy złotych. 
 Miasteczka ruchu drogowego w ramach BBO powstały wcześniej m.in. na Bartodziejach nad Balatonem czy też na osiedlu Tatrzańskim.
Mieszkańcy wybrali również budowę sceny plenerowej z zadaszeniem na terenie Młodzieżowego Domu Kultury nr 5, przy ulicy Krysiewiczowej 8. Na ten projekt zagłosowało 642 mieszkańców i szacuje się, że miasto przeznaczy na ten cel 250 tysięcy złotych.
Scena służyć będzie działaniom twórczym i artystycznym dzieci i młodzieży. Stworzenie takiego miejsca pozwoli na dalszą integrację lokalnej społeczności.

Warto wiedzieć:
Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu  Bydgoski Budżet Obywatelski. Chcemy poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. Ankieta internetowa dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo
W ramach konsultacji zapraszamy do udziału w otwartym dla mieszkańców spotkaniu w dniu 26 lutego 2018 r. o  godz. 17.00 w Przystani Bydgoszcz przy ul. Tamka 2.
Kolejne zadania wybrane przez mieszkańców Kolejne zadania wybrane przez mieszkańców Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.