Ślusarska zmienia się w estetyczny zaułek

Rozpoczęła się przebudowa ul. Ślusarskiej. Ulica obsługująca między innymi zaplecze Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 zmienia się w estetyczną pieszojezdnię. Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
Prace w pierwszej kolejności wykonywane są na odcinku od posesji z nr 2 w kierunku ul. Śniadeckich. Całość inwestycji by umożliwić w trakcie robót dojazd do jak największej liczby posesji podzielono na 3 etapy. Zaplanowane prace polegać będą na rozbiórce istniejącej asfaltowej  nawierzchni i ułożenia zostanie estetycznej kostki betonowej  z elementami kamiennymi.  W ramach prac przewidziano też montaż barierek oraz ułożenie tynku szlachetnego na fragmencie muru ogrodzeniowego przyległego do ulicy. Zadanie obejmuje też rozbudowę sieci monitoringu. Podczas prac drogowych swoje roboty przeprowadzi także operator energetyczny, który zmodernizuje linię kablową. Wszystkie prace zakończą się  na przełomie maja i czerwca. Ich koszt  to  ponad 410 tysięcy złotych.
Zadanie do realizacji wytypowali mieszkańcy Śródmieścia w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Na to przedsięwzięcie oddano 230 głosów. Warto podkreślić, że w tej części Śródmieścia udało się już zrealizować w oparciu o budżet miasta inne zadania. Wymienione zostało oświetlenie na ul. Ślusarskiej, Matejki i Dworcowej. Przebudowano Dworcową, a ulice Fredry, Warszawska i Śniadeckich zyskały nowe nawierzchnie. Wyremontowano też chodniki na ul. Warszawskiej i Matejki. Ze środków Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego udało się zmodernizować nawierzchnię placu zabaw przy MDK nr 4 oraz przywrócić estetyczny wygląd ulicy Chrobrego.
Ślusarska zmienia się w estetyczny zaułek Ślusarska zmienia się w estetyczny zaułek Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 08:07 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.