Nowe jezdnie, zatoki i chodniki

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu przebudowane zostaną kolejne 4 ulice. W trakcie prac projektanci zwrócą szczególną uwagę na wytyczenie miejsc postojowych. ZDMiKP ogłosił przetarg na przygotowanie niezbędnej dokumentacji.
Na Flisach planowana jest przebudowa odcinka ulicy Kamińskiego. Łączy ona ulicę Mińską ze ścieżką biegnącą wzdłuż północnego brzegu Kanału Bydgoskiego. Ze skrótu korzysta m.in. wielu rowerzystów.
W pierwszej kolejności powstanie projekt dla początkowego odcinka. Budowa prowadzona ma być etapami, które będą dostosowane do środków przeznaczonych na osiedle Flisy - w ostatniej edycji BBO było to blisko 100 tysięcy zł.
Na Górzyskowie natomiast zaprojektowany zostanie zachodni odcinek ulicy Gersona, który do tej pory posiada nawierzchnię gruntową.
 Projekt będzie przewidywał budowę jezdni, chodników i parkingów.
To zadanie również uwzględniać ma możliwość etapowania.
Na realizację zadania trafi w tym roku blisko 400 tysięcy złotych.
Rozbudowana ma być również ulica Szarych Szeregów. Wzdłuż jezdni zaprojektowane zostaną zatoki parkingowe.

Mają one pomóc uporządkować ruch i parkowanie w tej części osiedla Kapuściska. Na ten cel zabezpieczonych jest blisko 600 tysięcy złotych.
 Warto dodać, że w poprzednich latach zbudowany został już jeden parking w oparciu o środki BBO.
Na Zimnych Wodach zaprojektowany zostanie natomiast kolejny odcinek chodnika wzdłuż ul. Smoleńskiej. 
Projekt powstanie dla fragmentu pomiędzy ulicami Rolną i Równą. Wcześniej ze środków BBO  chodnik dobudowana na odcinku od Rolnej do Kieleckiej oraz ustawiono wiatę przystankową.

Natomiast bezpośrednio z budżetu miasta podczas budowy ul. F. Dachtery przebudowane zostało skrzyżowanie ulicy Smoleńskiej z Kielecką. Na budowę nowego odcinka chodnika zarezerwowano blisko 80 tysięcy złotych.

Wcześniej ZDMiKP wybrał wykonawców odpowiedzialnych za przygotowanie dokumentacji projektowych niezbędnych do budowy nowych miejsc parkingowych na osiedlach Czyżkówko, Leśne, Szwederowo, Łęgnowo i w Nowym Fordonie. Więcej informacji o tym pakiecie zadań znajduje się w tekście „Nowe parkingi na osiedlach”

Warto wiedzieć:
Zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju programu  Bydgoski Budżet Obywatelski. Chcemy poznać opinie mieszkańców i oczekiwania związane z tym programem. Ankieta internetowa dostępna jest na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo 
W ubiegłym roku bydgoszczanie wybierali zadania w ramach 6. edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki dobrym wynikom finansowym miasta na realizację przedsięwzięć z największą liczbą głosów zarezerwowano prawie dwukrotnie większą pulę środków – blisko 10 milionów złotych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.bdgbo.pl.
Nowe jezdnie, zatoki i chodniki Nowe jezdnie, zatoki i chodniki Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:27 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.