BBO – dodatkowy parking na Bartodziejach

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Bartodzieje najwięcej głosów zyskały projekty związane z budową parkingu przy ul. Pestalozziego oraz ustawieniem wyświetlaczy LCD na przystankach wzdłuż ul. M. Curie-Skłodowskiej.
Na inwestycje na osiedlu Bartodzieje zarezerwowana została pula ponad 725 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł utwardzenia parkingu przy ul. Pestalozziego. Miejsca postojowe powstaną pomiędzy budynkiem Zespołu Szkół Budowlanych i marketem. Na to zadanie głosowało 253 mieszkańców. Podobna liczbę głosów zdobył też projekt związany z ustawieniem elektronicznych wyświetlaczy z rozkładami jazdy przy ul. M. Curie Skłodowskiej na odcinku od Gajowej do Łęczyckiej. To zadanie również będzie realizowane.
W ubiegłym roku najwięcej głosów oddano na projekty związane z jeszcze lepszym zagospodarowaniem parku wokół Balatonu. Bezpośrednio z budżetu miasta będą jeszcze finansowane prace związane z utworzeniem w tym miejscu kąpieliska. Wcześniej na Bartodziejach mieszkańcy również wybrali dwa projekty związane z budową parkingów.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
BBO – dodatkowy parking na Bartodziejach BBO – dodatkowy parking na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:45 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.