Inwestycje na osiedlach już są w budżecie miasta

W uchwalonym budżecie miasta na 2019 rok od razu ujęty został pierwszy pakiet 52 zadań, które w trakcie ostatniego głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski zdobyły największą liczbę głosów. Na ich realizację zagwarantowano 13 mln zł.

Bydgoski Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują bezpośrednio mieszkańcy. W przyszłym roku na realizację zadań, które wybrali bydgoszczanie trafi pula 13,3 mln zł. Idea programu BBO dobrze sprawdziła się w ostatnich latach. Budzi on również coraz większe zainteresowanie mieszkańców. W trakcie ostatniej edycji oddano 55 tysięcy głosów. Co roku w trakcie przyjmowania wniosków trafia do ratusza kilkaset ciekawych pomysłów. Dotyczą one przede wszystkim zagospodarowania terenów rekreacyjnych, budowy nowych chodników, parkingów, rozbudowy monitoringu, oświetlenia itp.
Do budżetu na 2019 rok wprowadzono 52 zadania, na które głosowało najwięcej bydgoszczan. Wśród nich są również dwie duże inwestycje ponadosiedlowe związane z rewitalizacja Starego Kanału Bydgoskiego oraz budową zespołu minitężni.

W przyjętej w środę uchwale Rady Miasta określono też zasady zgłaszania projektów BBO , ich oceny, przeprowadzania  głosowania i zagwarantowano ich wprowadzanie do budżetu miasta.
Warto wiedzieć:
Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl w artykule o wynikach głosowania
Inwestycje na osiedlach już są w budżecie miasta Inwestycje na osiedlach już są w budżecie miasta Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.