BBO – wodny „orlik” w Smukale

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Smukała-Janowo-Opławiec najwięcej głosów zyskał projekt związany z dalszymi pracami, których cel jest stworzenie nad Brdą wodnego orlika.

Na inwestycje na osiedlu Smukała-Janowo-Opławiec zarezerwowana została pula ponad 100 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł kontynuowania prac budowlanych w obiekcie UKS Smukała przy ul. Smukalskiej 177. Parterowy budynek jest sukcesywnie modernizowany. Do wykonania pozostały przede wszystkim prace zewnętrzne przy elewacji i podjeździe dla niepełnosprawnych. Obiekt ma docelowo pełnić też funkcję osiedlowej świetlicy, domu kultury. Na to zadanie głosowało 170 mieszkańców. W ubiegłym roku najwięcej głosów oddano również na ten projekt – wcześniejszy etap prac budowlanych wewnątrz obiektu, który już się zakończył.
Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
BBO – wodny „orlik” w Smukale BBO – wodny „orlik” w Smukale Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:34 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.