Krakowska odzyskuje dawny blask

Dalsza rewitalizacja zabytkowej ulicy została wybrana jako najważniejsze zadanie w głosowaniu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na Bielawach. Koszt dalszych inwestycji na ulicy prowadzącej z ulicy Jagiellońskiej do nabrzeży Brdy to ponad 180 tysięcy złotych.
Dzięki realizacji zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego ulica Krakowska odzyskuje dawny blask. W przyszłym roku kontynuowane będzie odnawianie chodników po obu stronach ulicy. Dalsza modernizacja obejmuje również renowację nawierzchni i kolejne prace dotyczące oświetlenia. Wszystkie roboty dopasowane będą do jej historycznej zabudowy.

Poprawi się również komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. Warto wspomnieć, że na ulicy Krakowskiej na przełomie XIX i XX wieku powstały w zabudowie pierzejowej budynki w stylu secesyjnym i eklektycznym.

Rewitalizacja ulicy wpisuje się i współgra z długofalowym planem przebudowy nadbrzeży rzeki. Zadanie, które zgłosili mieszkańcy uwzględnia możliwość parkowania pojazdów po obu stronach ulicy. Warto dodać, że zakres prac określony zostanie w dokumentacji projektowej i dostosowany będzie do kwoty przeznaczonej na to zadanie.

Warto wiedzieć:
W  zeszłym roku w ramach BBO powstało nowe miejsce rekreacji z myślą o mieszkańcach Bielaw i Skrzetuska, pomiędzy blokami przy ul. M. Curie-Skłodowskiej z numerami 6, 8 i 8a. Na placu ustawiono m.in. huśtawki, bujaki, zestaw zabawowy ze zjeżdżalniami, stoły do gry w warcaby i chińczyka. Teren wyposażono w ławki, ogrodzenie oraz kosze na śmieci. Obok powstała również siłownia plenerowa.
W poprzednich latach w ramach BBO na osiedlu Bielawy powstał wybieg dla psów na rogu al. Wyszyńskiego i ul. Powstańców Wielkopolskich.  Powstał również nowoczesny plac zabaw i siłownia plenerowa przy ul. Powstańców Wielkopolskich.
Krakowska odzyskuje dawny blask Krakowska odzyskuje dawny blask Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.