Wymień się książką!

Kolejna stacja bookcrossingowa pojawiła się w mieście. Tym razem książki można wymienić w parku Kazimierza Wielkiego. To ażurowa konstrukcja umieszczona pomiędzy dwoma drzewami.
Stacje bookcrossingowe to pomysł mieszkańców Bydgoszczy – projekt został zgłoszony w ramach zeszłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, a jego głównym celem ma być propagowanie czytelnictwa i łatwiejszy dostęp do książek.
W ramach tego zadania powstały cztery stacje bookcrossingowe. Dwie pierwsze powstały w parku Kochanowskiego – drzewne regały z półkami wydrążonymi w pniach.
Kolejna stacja pojawiła się na skwerze Leona Barciszewskiego. Utworzona została ze starej, oryginalnej drewnianej beczki według projektu Mileny Boruch, studentki Designu w Biznesie w Wyższej Szkole Bankowej. W beczce utworzono półki na książki, są także drzwiczki, które chronią zawartość stacji przed warunkami atmosferycznymi.
Wymienić się książkami można także przy ulicy Marcinkowskiego. To granitowa ławeczka z trzema półkami przykrytymi szkłem hartowanym. Ostatnia stacja wymiany książek powstała w parku Kazimierza Wielkiego, niedaleko stawu i fontanny Potop.
Stacja o ciekawej ażurowej formie z półkami na przechowywanie książek zamontowana została w bezpieczny dla drzew sposób. Obok stacji stoi ławeczka, która pozwala na chwilę odpoczynku i relaksu z ciekawą lekturą, w pięknym otoczeniu przyrody.Na czym polega bookcrossing? To darmowe przekazywanie książek, którymi chcielibyśmy się podzielić i pozostawianie ich w przeznaczonych do tego miejscach przygotowanych w przestrzeni publicznej. Chętni mogą pożyczyć książkę ze stacji, po przeczytaniu oddać w to samo miejsce lub przekazać dalej. W zamian – zostawić inną lekturę dla kolejnych czytelników.

Wymień się książką! Wymień się książką! Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.