Rekreacja na Wzgórzu Wolności

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w tym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na Wzgórzu Wolności najwięcej głosów zyskał projekt rozbudowy placu zabaw i rekreacji wraz z modernizacją części nawierzchni przy ul. Karpackiej.
Na inwestycje na Wzgórzu Wolności zarezerwowana został pula ponad 361 tysięcy złotych.
 

Największą liczbę głosów zdobył pomysł rozbudowy placu zabaw i rekreacji wraz z modernizacją części nawierzchni przy ul. Karpackiej. W ubiegłym roku pomiędzy istniejącym boiskiem, a ulicą Karpacką powstała bieżnia, która liczy długość 100 metrów i znajdują się na niej 3 tory. Szkoła otrzymała także zestaw 3 bloków startowych. 

Bliżej istniejącego boiska zlokalizowano skocznię w dal z rozbiegiem.  Po północnej stronie powstał natomiast tor przeszkód z elementami placu zabaw. Zamontowano tam takie urządzenia jak linarium, płotki do przeskoków, równoważnię i minikaruzelę. 
Z myślą o dzieciach niepełnosprawnych zaprojektowano huśtawkę typu bocianie gniazdo. Inwestycja kosztowała 337 tysięcy złotych. Teraz do dyspozycji bydgoszczan będą dodatkowe urządzenia dla osób nie w pełni sprawnych, ławki dla osób starszych oraz urządzenia siłowni zewnętrznej.
Przy szkole oddano do użytku nowoczesne boisko z bezpieczną nawierzchnią. Można na nim grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę i tenisa. Rozbudowano również oświetlenie i monitoring oraz ustawiono dwa rzędy siedzisk. Dobudowano chodniki i zamontowano stojaki na rowery. Ta inwestycja kosztowała blisko pół miliona złotych. Wiosną ubiegłego roku zakończyła się natomiast przebudowa części placu przed szkołą. Podwórko zyskało nową nawierzchnię, na której można bawić się w chodnikowe gry. Kosztowało ono ok. 200 tysięcy złotych.
Liczba głosów oddanych w BBO:
2018 – 55 218
2017 – 42 425
2016 - 29 246
2015 – 21 457
2014 – 17 761
2013 – 6 500
Warto wiedzieć:
W ramach ubiegłorocznej edycji BBO pod głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
Rekreacja na Wzgórzu Wolności Rekreacja na Wzgórzu Wolności Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:53 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.