BBO – łodzie z silnikiem do wypożyczenia w Brdyujściu

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Na osiedlu Brdyujście najwięcej głosów zyskał projekt doposażenia przystani nad Torem Regatowym oraz doświetlenia ul. Opalowej.

Na inwestycje na osiedlu Brdyujście zarezerwowana została pula ponad 120 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł doposażenia m.in. o lodzie motorowe przystani Klubu Sportów Wodnych Bydgoszcz Brdyujście znajdującej się na miejskim gruncie przy Torze Regatowym. Terenem zarządza PTTK.
W poprzednich latach udało się zorganizować w tym miejscu bezpłatną wypożyczalnie rowerów wodnych i zakupiono do tego celu również pomost. Teraz do dyspozycji bydgoszczan będzie dodatkowy sprzęt, m.in. łodzie wyposażone w silnik. Dzięki nim jeszcze łatwiej będzie można podziwiać tę część miasta od strony rzeki. Na to przedsięwzięcie głosowało blisko 350 bydgoszczan. Dużą liczbę głosów – ponad 180, zdobył tez pomysł doświetlenia ul. Opalowej. To zadanie również trafi do realizacji.

Warto wiedzieć:
W ramach tegorocznej edycji BBO pod  głosowanie trafiły 264 zadania. Do realizacji przewidzianych jest co najmniej 49 projektów z największą liczbą głosów. Po skorygowaniu zakresu jeszcze kilkunastu zadań powstaną szanse na ich wykonanie także w 2019 roku. Na realizację wszystkich zadań miasto zabezpieczyło 13,3 mln zł. Więcej informacji o BBO znajduje się na stronie www.bdgbo.pl.
BBO – łodzie z silnikiem do wypożyczenia w Brdyujściu BBO – łodzie z silnikiem do wypożyczenia w Brdyujściu Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:59 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.