Nowa sąsiedzka przestrzeń na Jachcicach

Mieszkańcy osiedla Jachcice w Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zdobył pomysł zagospodarowania terenu przy ul. Czołgistów. Powstanie tam alejka z osiedlowym mini-skwerem rekreacyjnym.
Na inwestycje na osiedlu Jachcice zarezerwowana została pula niemal 145 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł stworzenia nowej alejki wraz z mini skwerem rekreacyjnym. Na to zadanie wskazało blisko pięćdziesięciu mieszkańców.

W zamyśle autora projekt polegać ma na stworzeniu rekreacyjnej przestrzeni przy ul. Czołgistów, w okolicy nowej biblioteki publicznej. W ramach zadania zostanie wybudowana alejka spacerowa wraz z mini skwerem, na którym znajdą się ławki. Estetykę w tym miejscu poprawi także nowa zieleń. Dzięki alejce mieszkańcy będą mieli możliwość wygodnego dotarcia do biblioteki, przychodni, czy apteki. Koszt zadania został oszacowany na ponad 100 tysięcy złotych.

W tym roku z programu BBO zagospodarowany i uporządkowany będzie również teren obok przed osiedlową przychodnią.  W ramach tego zadania powstaną nowe miejsca postojowe, które ułatwia dojazd mieszkańcom osiedla do biblioteki i przychodni.
Przypominamy, że jeszcze przez 2 dni można wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących rozwoju Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy do wypełnienia ankiety elektronicznej: www.bydgoszcz.pl/bbo

Warto wiedzieć:
Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. dra Witolda Bełzy zyskała nowy budynek przy ul. Człogistów w 2017 roku.  W bibliotece znajduje się czytelnia oraz strefa dla dzieci, gdzie organizowane są zajęcia dla najmłodszych mieszkańców Jachcic.  Biblioteka – oprócz nowoczesnego wyposażenia – może pochwalić się znacznie odświeżonym i rozbudowanym księgozbiorem. Na półkach pojawiło się wiele nowości, a dział dziecięcy przeszedł istną metamorfozę – wcześniej bardzo skromny, dziś kusi zarówno kanonami literatury dla najmłodszych, jak i nowymi tytułami.

Nowa sąsiedzka przestrzeń na Jachcicach Nowa sąsiedzka przestrzeń na Jachcicach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.