Nowe parkingi, ulice i skrzyżowania

W trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego bardzo dużą liczbę głosów zdobyły projekty związane z rozbudową infrastruktury drogowej. Do ich realizacji w pierwszej kolejności potrzebne są dokumentacje projektowe. ZDMiKP szuka już projektantów nowych parkingów, ulic i skrzyżowań.
Nowe miejsca postojowe  powstaną między innymi na Czyżkówku. Na parkingu przy ul. Pod Borem zaplanowano kilkadziesiąt stanowisk. Ułatwią one parkowanie m.in.  przy pobliskim cmentarzu. Na jego realizację zabezpieczono 480 tysięcy złotych.
Wyniesione skrzyżowanie zaprojektowane zostanie na styku ulic Lawinowej i Zbójnickiej. Obecnie wielu kierowców nie zwraca uwagi, że ma ono charakter równorzędny, co skutkuje  niebezpiecznymi sytuacjami. W obrębie skrzyżowania po przebudowie bezpieczniej będą czuli się również piesi. W budżecie na to zadanie zagwarantowano 200 tysięcy złotych.
Zaprojektowane zostaną też nowe odcinki ulic. Dzięki temu, że na Górzyskowie po raz kolejny wygrał pomysł  utwardzenia ulicy Gersona skumulowane środki pozwolą przygotować zadanie dla większego odcinka osiedlowej ulicy prowadzącej do kilku bloków. Łącznie na ten cel zarezerwowanych jest prawie 700 tysięcy złotych. W pakiecie na  pierwsze dokumentacje znajduje się też utwardzenie odcinka ul. Kotowicza na osiedlu Wilczak-Jary. Na ten cel zarezerwowano ponad 260 tysięcy złotych.
Obecnie ZDMiKP prowadzi procedurę związaną z wyborem projektantów. Prace budowlane będą mogły rozpocząć się  jesienią, po opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwoleń.
Warto wiedzieć
Przypominamy, że to ostatni moment na zgłoszenie swoich uwag w konsultacjach społecznych dot. BBO. Ankietę można wypełnić elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo do środy, 20 lutego.

Nowe parkingi, ulice i skrzyżowania Nowe parkingi, ulice i skrzyżowania Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 17:23 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.