Orlik lekkoatletyczny w Fordonie – powtarzamy przetarg

Na stadionie przy ul. Piwnika Ponurego ma powstać orlik lekkoatletyczny. W związku z rozwiązaniem umowy z wykonawcą trwa powtórny przetarg na dokończenie tej inwestycji.
Pomysł budowy obiektu sportowego w Nowym Fordonie został zgłoszony w ramach piątej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zagłosowało 2,5 tys. mieszkańców. W ramach przebudowy części lekkoatletycznej przewidywana jest modernizacja bieżni prostej z 4 torami o długości około 100 metrów. Odnowiona będzie też bieżnia okólna o długości 333 metrów. Jedno półkole lekkoatletyczne zostanie przystosowane do trenowania skoków wzwyż. Na drugim znajdzie się rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Do gry zachęcać ma również nowa murawa boiska piłkarskiego. Będzie ona wyposażona między innymi w instalację do nawadniania. Na boisku ustawione zostaną też nowe bramki, a pola wokół nich zabezpieczone zostaną piłkochwytami. 
Cały teren zyska  ogrodzenie.
W lipcu 2018 r. została podpisana umowa z wykonawcą na realizację ww. robót i jeszcze w tym samym miesiącu rozpoczęła się przebudowa tego obszaru. Ze względu na liczne opóźnienia i nie wykonywanie robót zgodnie z harmonogramem została zerwana umowa z dotychczasowym wykonawcą firmą DBM Services.


W ramach inwestycji dotychczas wykonano jedynie demontaż stadionu ze starych elementów oraz wykopano istniejącą nawierzchnię. Obecnie trwa powtórzony przetarg na dokończenie tej inwestycji.  Zakładamy, że cała inwestycja zakończy się jeszcze w tym roku. Otwarcie ofert nastąpi 27 lutego br. Miasto także wystąpiło z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Orlik lekkoatletyczny w Fordonie – powtarzamy przetarg Orlik lekkoatletyczny w Fordonie – powtarzamy przetarg Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 11:28 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.