kreatywne podwórko i bezpieczne miejsce do grillowania na Kapuściskach

Mieszkańcy osiedla Kapuściska wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w przyszłym roku w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Najwięcej głosów zyskał projekt stworzenia „Kreatywnego Podwórka” przy ul. Kombatantów. Z kolei na osiedlowym skwerze przy ulicy Szarych Szeregów, niedaleko nowego basenu przy V Liceum Ogólnokształcącym zagospodarowane zostanie także miejsce do grillowania.


Na inwestycje na osiedlu Kapuściska zarezerwowana została pula ponad 640 tysięcy złotych. Do wyboru było kilka różnych projektów. Największą liczbę głosów zdobył pomysł budowy strefy aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Na to zadanie wskazało około 730 mieszkańców. Pomysłodawca określił to miejsce jako „Kreatywne Podwórko”, czyli zagospodarowaną przestrzeń do aktywnego spędzania czasu.
W ramach zadania przewiduje się między innymi budowę bieżni tartanowej, skoczni w dal, placu gier oraz ławek do odpoczynku. Inwestycja powstanie na terenie, który znajduje się przy ul. Kombatantów 2, a jej koszt oszacowany został na 450 tysięcy złotych.

W ramach środków przeznaczonych do realizacji zadań na osiedlu Kapuściska zwycięski okazał się również projekt utworzenia miejsca do grillowania. Na skwerze pomiędzy ulicami Szarych Szeregów i Bernarda Śliwińskiego powstanie miejsce do urządzania grilla.

Nie zabraknie w tym miejscu ławek oraz koszy na śmieci. Na to zadanie wskazało 186 mieszkańców. W tej okolicy w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego powstały już wybieg dla psów, plac zabaw, plac do street workout oraz siłownia plenerowa.
Warto wiedzieć:
Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki konsultacjom mieszkańcy będą mieli jeszcze większy wpływ na kształt programu. W ramach konsultacji odbyły się otwarte spotkania z mieszkańcami, poprosiliśmy także o opinię seniorów, rady osiedli i autorów dotychczas zgłoszonych projektów.  Zorganizowaliśmy warsztaty z udziałem Młodzieżowej Rady Miasta, by poznać zdanie młodych bydgoszczan nt. programu. Aktualnie analizowane są wyniki ankiet, które można było wypełnić elektronicznie lub w papierowej formie.  Aktualnie twa opracowywanie  wszystkich zgłoszonych podczas konsultacji opinii i uwag  z Radą do spraw Partycypacji Społecznej. Od 2018 roku Rada, w skład której wchodzą przedstawiciele strony społecznej, rad osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta, aktywnie działa w zakresie prac nad ulepszeniem Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.
kreatywne podwórko i bezpieczne miejsce do grillowania na Kapuściskach kreatywne podwórko i bezpieczne miejsce do grillowania na Kapuściskach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.