BBO – rekreacyjnie na Bartodziejach

Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Bartodzieje najwięcej głosów zyskały projekty związane z rozbudową miejsc do rekreacji. Poprawi się też bezpieczeństwo - na skrzyżowaniu ulicy Połczyńskiej i Bałtyckiej pojawią się słupki, które poprawią widoczność pieszych.

Na inwestycje na osiedlu Bartodzieje zarezerwowana została pula ponad 800 tysięcy złotych. Największą liczbę głosów zdobył pomysł wykonania nowej bieżni i elementów małej architektury na terenie Szkoły Podstawowej nr 14, przy ul. Żmudzkiej. W ramach zadania zamontowane zostaną ławki, zasadzona zostanie nowa zieleń. Na to zadanie głosowało 300 mieszkańców. Podobną liczbę głosów zdobył też projekt związany z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprzez montaż słupków na skrzyżowaniu ul. Połczyńskiej i Bałtyckiej. Słupki uniemożliwią parkowanie pojazdów na chodnikach i zwiększą widoczność w tym miejscu. Dzięki 278 głosom mieszkańców, zadanie trafiło do realizacji.
Niemal identyczną liczbę głosów zdobył pomysł zasadzenia nowych drzew, dających cień w upalne dni w miasteczku rowerowym znajdującym się nieopodal Balatonu. W bliskim sąsiedztwie rozbudowany zostanie plac zabaw – stare elementy zabawowe zostaną zastąpione nowocześniejszymi, dostosowanymi również do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Koszt metamorfozy jednego z większych miejsc do zabawy na Bartodziejach oszacowano na 400 tysięcy zł.Małe projekty społeczne zwycięskie na Bartodziejach
W puli 10 zadań, które trafiły do realizacji w ramach małych inicjatyw społecznych znalazło się także zadanie, które zostanie zrealizowane na Bartodziejach. Pomysł zorganizowania rolkowiska na ulicach tego osiedla doczeka się realizacji. Na to zadanie zagłosowało ponad 600 głosów mieszkańców. Wśród innych zadań w najnowszej kategorii projektów społecznych znalazły się m.in: festyn sportowy w Fordonie, koncerty nad Kanałem Bydgoskim oraz integracyjne gry i zabawy dla rodzin na Szwederowie.

Masz pomysł na BBO – weź udział w konsultacjach
Do końca stycznia trwają konsultacje społeczne dot. rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Zachęcamy do wyrażenia opinii o poprzedniej edycji Programu oraz zgłaszania nowych pomysłów, które sprawią, że BBO będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Wejdź na www.bydgoszcz.pl/bbo i wypełnij ankietę.
BBO – rekreacyjnie na Bartodziejach BBO – rekreacyjnie na Bartodziejach Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.