BBO – zielone tereny rekreacyjne i remont ulicy i chodników na Leśnym


Mieszkańcy Bydgoszczy wybrali najlepsze projekty, które trafią do realizacji w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na osiedlu Leśnym najwięcej głosów zyskały projekt przebudowy ulicy Powstania Listopadowego. W drodze losowania zwyciężył pomysł doposażenia terenu rekreacyjnego placu zabaw przy ul. Skromnej.
Na inwestycje na osiedlu Leśnym zarezerwowana została pula ponad 440 tys. zł. Największą liczbę głosów zdobył pomysł wyremontowania ulicy Powstania Listopadowego, która stanowi dojazd m.in. do Szpitala Wojskowego pobliskiego cmentarza. W ramach zadania pomysłodawcy przewidują wymianę nawierzchni, remont istniejącego chodnika i budowę nowego po drugiej stronie jezdni. Na to zadanie zagłosowało 216 mieszkańców. Na realizację tego zadania zabezpieczyliśmy w budżecie 220 tys. zł.

W wyniku przeprowadzonego losowania w obecności autorów projektów i Przewodniczącego Rady Osiedla Leśne, drugim popularnym projektem, który trafi do realizacji, okazał się  pomysł dalszej rewitalizacji terenu znajdującego przy placu zabaw między ul. Skromną, a Powstania Listopadowego. Na to zadanie wskazało 150 mieszkańców. W ramach zadania wybudowane zostaną chodniki, na terenie pojawi się nowa zieleń, elementy małej architektury. Na placu zabaw pojawią się nowe urządzenia rekreacyjne i wyremontowane chodniki. Dodatkowo teren zostanie wzbogacony zielenią o nowe krzewy i drzewa. Wykonane zostaną również trawniki, postawione ławeczki, śmietniki i dystrybutory woreczków.
To miejsce rekreacji na osiedlu Leśnym powstało dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Na terenie pomiędzy ul. Powstania Listopadowego, a Skromną urządzony został plac do kalisteniki (Street Workout). Zestaw do kalisteniki składa się między innymi z drabinek poziomych i pionowych, poręczy i rur gimnastycznych, uchwytów na drążku i drążków do podciągania.

Ostatnie dni konsultacji!
Do końca stycznia trwają konsultacje społeczne dot. rozwoju programu Bydgoski Budżet Obywatelski. Zachęcamy do wyrażenia opinii o poprzedniej edycji Programu oraz zgłaszania nowych pomysłów, które sprawią, że BBO będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców. Wejdź na www.bydgoszcz.pl/bbo i wypełnij ankietę.
BBO – zielone tereny rekreacyjne i remont ulicy i chodników na Leśnym BBO – zielone tereny rekreacyjne i remont ulicy i chodników na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:24 Rating: 5

1 komentarz:

  1. w końcu. Leśne zrobiło się ObLeśne... żenada nie ma tu nic, ani placów zabaw, ani ławek, ani śmietników, slumsy po prostu tylko psie kupy.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.