Powstaje następny parking na Leśnym

Trwa przebudowa odcinka ulicy Topolowej. Dzięki inwestycji powstaną też dodatkowe dostępne dla wszystkich miejsca parkingowe. Zadanie realizujemy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Kosztuje blisko 170 tysięcy złotych.
Zadanie polega na przebudowie odcinka ulicy Topolowej przebiegającego pomiędzy blokami z numerami 5 oraz Sułkowskiego 11. Trwa poszerzenie ulicy przy której zmienimy nawierzchnię jezdni, przebudujemy chodnik i powstanie zatoka postojowa z 9 miejscami. Przyległy teren zostanie uporządkowany i zagospodarowany zielenią. Zakończenie prac planowane jest przed wakacjami.
Wcześniej w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski na Leśnym powstały parkingi w kilku innych punktach. Miejsca postojowe budowaliśmy m.in. na ul. Sułkowskiego na wysokości bloku nr 17 oraz przy ul. Gdańskiej (między 11 Listopada oraz stacją benzynową). Z kolei w oparciu o program Inicjatyw lokalnych 25/75 udało się uporządkować parkowanie na lokalnej ulicy wzdłuż  nieruchomości przy ul. Modrzewiowej 14 i Sułkowskiego 21.


Warto wiedzieć:

Ponad 75,5 tys. głosów oddali mieszkańcy w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego (BBO). Bydgoszczanie wskazali najważniejsze przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane w mieście w 2020 roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Miasto zagwarantowało na ten cel rekordowe 16 mln zł.Powstaje następny parking na Leśnym Powstaje następny parking na Leśnym Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 10:11 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.