Strefa aktywności przy Żmudzkiej


Zlecamy prace na zaprojektowanie i wybudowanie miejsca aktywności dla dzieci i młodzieży na Bartodziejach. Inwestycja jest realizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.


Pomysł wykonania nowych urządzeń sportowo-rekreacyjnych oraz elementów małej architektury na terenie Szkoły Podstawowej nr 14 zdobył największą liczbę głosów w głosowaniu nad BBO. Na to zadanie wskazało 300 mieszkańców.


Właśnie ogłosiliśmy przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i wykonanie prac budowlanych tej inwestycji. W strefie aktywności dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych znajdzie się wiele atrakcji dla miłośników lekkoatletyki  m.in. czterotorowa bieżnia tartanowa o długości 80 metrów, bieżnia dwutorowa przeznaczona do skoków w dal, a także plac do pchnięcia kulą.

W tej ogólnodostępnej strefie pojawią się także kreatywne place do gier podwórkowych. Pozwolą one na na prowadzenie z dziećmi różnych form zajęć ruchowych, w szczególności pokonywanie przeszkód, wyskoki, przeskoki, pozwalające ćwiczyć szybkość, spostrzegawczość oraz pamięć, zróżnicowane ze względu na możliwości i wiek dzieci.

Na terenie o powierzchni ok. 750 metrów kwadratowych zamontowane zostaną również elementy małej architektury. Pojawią się nowe ławki, kosze na śmieci i tablica informacyjna z regulaminem.

 
Strefa aktywności przy Żmudzkiej Strefa aktywności przy Żmudzkiej Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 14:31 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.