Marynistyczny plac zabaw nad Balatonem

Wrak statku, konik morski, krab do wspinaczki – przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na budowę integracyjnego placu zabaw dla najmłodszych bydgoszczan. Wodny punkt na mapie Bartodzejów wzbogaci się także o nowe drzewa. Oba zadania będą realizowane w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Zachęcamy również do zgłoszenia pomysłów w nowej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – formularz na www.bydgoszcz.pl/bbo.

Plac zabaw zlokalizowany nad Balatonem zostanie zmodernizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakres prac został uzgodniony z pomysłodawcą tego projektu. Obecnie znajdujące się urządzenia na tym terenie zostaną zdemontowane, a w ich miejscu pojawi się zupełnie nowy plac zabaw z motywem marynistycznym, dostosowany również do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami.
Po uzgodnieniach z wnioskodawcą planuje się montaż wraku statku ze zjeżdżalnią, huśtawek, bujaków, karuzeli i sprężynowej wagi. Dla starszaków zaplanowano urządzenia zabawowe z elementami do wspinaczki. Atrakcją ma być także ster emitujący dźwięk. W miejscu nowych urządzeń zostanie zastosowana bezpieczna nawierzchnia.
Aktualnie przygotowujemy się do ogłoszenia tego przetargu. Zaprojektowane elementy placu zabaw zostaną zrealizowane do wysokości limitu środków przeznaczonych na to zadanie. Po wyborze projektanta opracowana dokumentacja zostanie uzgodniona z Radą Osiedla.
W ramach BBO zwycięskim projektem okazał się także pomysł zasadzenia nowych drzew, dających cień w upalne dni w miasteczku rowerowym znajdującym się nieopodal Balatonu. Nowe nasadzenia pojawią się jesienią. Zaplanowane do nasadzeń drzewa uzupełnią istniejącą w tym miejscu kompozycję. W sumie będzie ich 14, a wśród nich:  kasztanowiec, oliwnik, wiśnia, dąb, jarząb, klon, lipa, świerk oraz sosna.

Odmień swoje osiedle z BBO!
Ruszyła nowa edycja Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Czekamy na pomysły mieszkańców, które doczekają się realizacji na wszystkich osiedlach naszego miasta. Do wydania ponad 16 milionów złotych.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Mieszkańcy mają czas do 15 lipca i nie muszą ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów - wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne.
Marynistyczny plac zabaw nad Balatonem Marynistyczny plac zabaw nad Balatonem Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:53 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.