Parki na Okolu z nowymi ścieżkami

Zlecamy kolejny etap rewitalizacji parku na Placu Chełmińskim. Wyremontowane zostaną alejki oraz dostawimy więcej latarni. Dzięki miejskim inwestycjom ten teren znów zachęca do rekreacji. W oparciu Bydgoski Budżet Obywatelski odnawiany jest ciąg pieszo-rowerowy nad Starym Kanałem Bydgoskim.
Plac Chełmiński staje się obok Starego Kanału Bydgoskiego zieloną wizytówką Okola. W poprzednich latach zbudowaliśmy w nim nowoczesny plac zabaw i zamontowano szereg urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu i oświetleniem tych miejsc. Zakończyliśmy też prace nad projektem obejmującym remont alejek, wejść do parku i rozbudowę oświetlenia. 

Teraz zlecamy realizację tych prac. W ramach zadania przewidujemy również wyposażenie parku w elementy małej architektury (w tym ławek, stojaków na rowery, koszy, stołu do tenisa), prace pielęgnacyjne przy zieleni, wykonanie nowych nasadzeń. Obecnie trwa przetarg, w którym wybieramy wykonawcę prac budowlanych. Zakładamy, że potrwają one pół roku.

W trakcie głosowania na ten projekt wskazało ponad 130 mieszkańców. Warto dodać, że w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski  w tym roku na Okolu powstaje nowa ścieżka pieszo-rowerowa  nad Starym Kanałem Bydgoskim pomiędzy śluzami przy ul. Wrocławskiej i Czarną Drogą. Na realizacje tego zadania wraz z przebudową trasy spacerowej po południowej stronie Kanału wydaliśmy 1,2 mln zł. Nad Starym Kanałem powstaną też nowe fontanny i dostawione zostaną ławki na tym odcinku. Było to jeden z ponadosiedlowych projektów zgłoszonych do BBO.


Zgłoś projekt na swoim osiedlu!

Do 15 lipca czekamy na nowe pomysły mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W sumie oddajemy w ręce bydgoszczan 16 milionów złotych.
Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo. Zgłaszając pomysł nie trzeba ograniczać się tylko do jednego pomysłu! Do wyboru są trzy rodzaje projektów wszystkie znane z poprzedniej edycji:

    duże zadania ponadosiedlowe,
    projekty na wybranych osiedlach
    małe projekty społeczne.

Na uatrakcyjnienie osiedla Okole mieszkańcy mają do wydania ponad 300 tysięcy złotych.


Parki na Okolu z nowymi ścieżkami Parki na Okolu z nowymi ścieżkami Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 13:29 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.