Przyjdź na społeczne warsztaty pisania wniosków do BBO

Myślisz o tym, żeby złożyć wniosek do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź w najbliższą sobotę na warsztaty zorganizowane przez Bydgoską Federację Ruchów Miejskich. Społecznicy podzielą się doświadczeniami i podpowiedzą, na co zwrócić uwagę. W tym roku do wydania w ramach BBO jest rekordowa kwota 16 mln złotych! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

W najbliższą sobotę 4 lipca Bydgoska Federacja Ruchów Miejskich zaprasza mieszkańców na warsztat. Członkowie ruchów Miejskich podzielą się doświadczeniami, podpowiedzą ciekawe rozwiązania, będzie też okazja porozmawiać z tymi, których wnioski są realizowane.
Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 lipca w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, przy ul. Gdańskiej 5, w godzinach 10:00-14:00 (sala nr 4).

Dowiesz się:

    Jak przygotować kompletny wniosek?
    Jak współpracować z radami osiedli?
    Jak wygląda współpraca projektodawcy z miastem?
    Jak promować swój projekt jako indywidualny mieszkaniec?

Przykładowe projekty wspomagające zrównoważony rozwój miasta to łąki kwietne, miejskie ule, skrzynki lęgowe i domki dla owadów, parki kieszonkowe i parkiety czy działania less waste / zero waste. Organizatorzy zapewniają dyżur telefoniczny przedstawiciela Urzędu Miasta Bydgoszczy w sprawach formalnych BBO, dyżur telefoniczny specjalisty od projektów ekologicznych, dyżur radnych osiedlowych, dostęp do komputera z internetem do wysłania wniosku.

Na warsztaty zaprasza Bydgoska Federacja Ruchów Miejskich:

    Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych
    Monitoring Obywatelski Drzew - MODrzew
    Bydgoski Alarm Smogowy - Czyste Powietrze Powiedz Tak
    Stowarzyszenie Obywatel Działa
    Stowarzyszenie Samorządna Bydgoszcz
    SARP - Oddział Bydgoszcz

Więcej szczegółów: https://piesi.bydgoszcz.pl/spoleczne-warsztaty-pisania-wnioskow-do-bydgoskiego-budzetu-obywatelskiego/

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/902842533564306/

Warto wiedzieć:

Na zgłaszanie projektów w tegorocznej edycji BBO mieszkańcy mają czas do 15 lipca. Do wyboru są trzy rodzaje projektów, wszystkie znane z poprzedniej edycji: duże zadania ponadosiedlowe, projekty na wybranych osiedlach oraz małe projekty społeczne. Projekty ponadosiedlowe z pewnością wyróżniają się wartością zadania, która może wynieść aż do 1,5 mln zł. Do każdego projektu ponadosiedlowego niezbędne jest dołączenie trzech uchwał Rad Osiedli. Łącznie na realizację projektów ponadosiedlowych przeznaczamy ponad 3 mln zł.

12 milionów złotych na kolejną kategorię projektów osiedlowych oznacza kilkadziesiąt nowych zadań, które doczekają się realizacji. Warto zastanowić się, czy mamy pomysł na zagospodarowanie naszego najbliższego otoczenia za te pieniądze. Zasada jest prosta wartość jednego projektu nie może przekroczyć 50 procent puli środków przeznaczonych na osiedle. W przypadku projektów osiedlowych nie trzeba dołączać uchwał Rad Osiedli. Podział środków na konkretne osiedla znajduje się TUTAJ.

Ostatnia kategoria dotyczy małych projektów społecznych. Są to projekty nie inwestycyjne, gdzie wartość jednego projektu nie może przekroczyć 38.600 zł. Jako małe projekty społeczne mogą być zgłaszane projekty dedykowane m.in. dzieciom, młodzieży i seniorom. Z założenia mają to być działania z zakresu m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, ekologii, integracji, sportu.

Do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego może złożyć projekt każda osoba, która najpóźniej w dniu złożenia wniosku skończyła 16 lat. W przypadku zgłaszania projektu przez osobę, która ma mniej niż 16 lat, należy dołączyć także zgodę opiekuna prawnego. Żeby zgłosić projekt wystarczy być mieszkańcem Bydgoszczy, nie ma konieczności zameldowania na terenie miasta.

Każdy mieszkaniec może zgłosić:

    3 projekty osiedlowe
    3 projekty ponadosiedlowe
    3 małe projekty społeczne
Przyjdź na społeczne warsztaty pisania wniosków do BBO Przyjdź na społeczne warsztaty pisania wniosków do BBO Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 15:05 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.