Chodniki w budowie i w remoncie

Drogowcy kontynuują prace przy budowie i modernizacji wielu bydgoskich chodników. Nowa infrastruktura dla pieszych powstaje też wraz z rozbudową ważnych ulic. Prace trwają między innymi wokół Zbożowego Rynku oraz przy ulicach gen. W. Andersa i Powstańców Wielkopolskich. Część zadań realizowanych jest w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku na remonty chodników zarezerwowaliśmy 2 miliony złotych. Obecnie prace trwają między innymi wzdłuż odcinka ul. gen. W. Andersa od N. Gieryna w kierunku nowego osiedla budynków wielorodzinnych.
Bardzo duży zakres robót przy chodnikach realizowany jest wokół rozbudowywanej ul. Kujawskiej. Na całym zakresie inwestycji zaprojektowano nowy układ chodników i dróg rowerowych. Te od strony Starego Miasta są wykładane granitowymi płytami.

Szereg prac został już zrealizowany wiosną i latem. Nowe płytki i kostki układane były między innymi: wzdłuż ulic Nakielskiej na Wilczaku, Hutniczej w Łęgnowie,  J. Brzechwy w rejonie wiaduktu,  ul. Wiejskiej na Czyżkówku, ul. Żołnierskiej na Leśnym  oraz ul. J. Kossaka na Górzyskowie. Remontowana była również droga dojazdowa wzdłuż bloku przy ul. Gajowa 97 na Bartodziejach. Estetycznego wyglądu nabrały też śródmiejskie ulice Warmińskiego i część Pomorskiej. Układane były na nich płyty otoczone kamiennymi opaskami. Ten historyczny wzór zyska również cześć ul. Śniadeckich (od Rywala do ul. Pomorskiej).

W tym roku oddane zostały do użytku również ciągi pieszo-rowerowe wzdłuż rozbudowanej ul. Grunwaldzkiej. Tylko w ramach tego zadania ułożono blisko 15 tysięcy metrów kwadratowych  nowych płytek i kostek. Poza tym chodniki przebudowano również wzdłuż ul. Kruszwickiej i wokół pl. Poznańskiego przy okazji  budowy dróg rowerowych.
Część zadań o wartości ponad 2 mln zł zlecamy w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. Na ul. Powstańców Wielkopolskich na Bielawach trwa przebudowa odcinka od ul. Lelewela w kierunku al. Kardynała S. Wyszyńskiego. Przy przejściach wbudowane zostaną elementy ułatwiające orientację osobom niewidomym. Modernizowane są też chodniki przy ul. I. Gałczyńskiego, j. Korczaka i L. Waryńskiego na Błoniu. Wcześniej przebudowane zostały m.in. nawierzchnie ciągów dla pieszych przy ul. Wolnej w Starym Fordonie, przy ul.  Smoleńskiej na Zimnych Wodach  oraz ścieżki w parku nad Starym Kanałem Bydgoskim.
Warto wiedzieć:

Przypominamy, że interwencje związane m.in. z uszkodzeniami chodników można zgłaszać w Wydziale Utrzymania i Ewidencji ZDMiKP, przy ul. Redłowskiej 8, tel. 52-582-27-14, 52 -582-27-15 lub mailem: utrzymanie@zdmikp.bydgoszcz.pl. Wszystkie sygnały są sprawdzane przez pracowników tej jednostki i pomagają planować prace.Chodniki w budowie i w remoncie Chodniki w budowie i w remoncie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:41 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.