Doposażamy plac zabaw w Fordonie

Plac zabaw na zielonym terenie przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków zostanie uzupełniony o kolejne urządzenia do zabawy. To całkiem nowe miejsce rekreacji dla najmłodszych powstaje w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Właśnie ruszył przetarg na doposażenie placu zabaw, który powstał w tym roku, dzięki głosowaniu mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.  Na terenie znajdującym się przy ul. Bydgoskich Olimpijczyków dzieci mogą już bawić się korzystając z karuzeli linowej, zestawu zabawowego dla młodszych dzieci, zestawu wspinaczkowego, trampoliny, piaskownicy oraz huśtawki.

Na placu zabaw nie brakuje urządzeń, z których mogą korzystać dzieci z niepełnosprawnościami. Cały teren został ogrodzony, na placu zabaw znajdują się stylowe ławki oraz dodatkowa zieleń.


Kolejny zakres prac obejmie montaż zestawu zabawowego dla starszych dzieci, a w nim dwie wieże, przejście typu małpi gaj, siatkę wspinaczkową, rurę strażacką, zjeżdżalnię, drabinki, i wirującą karuzelę.

Na placu zabaw powstanie także promenada Bydgoskich Olimpijczyków. Będzie to ścieżka z poliuretanowej nawierzchni, zakończona skocznią w dal. Przy promenadzie znajdą się tablice informujące o osiągnięciach bydgoskich olimpijczyków – patrona ulicy. Na promenadzie dzieci będą mogły bawić się w gry podwórkowe typu klasy, przeskoki, czy linie. W ramach zadania powstanie także podwójna huśtawka. Planuje się, by montaż nowych elementów zakończył się pod koniec roku.
 
Uwaga, konkurs!
Ogłosiliśmy konkurs na krótki filmik lub plakat promujący zbliżające się wielkimi krokami głosowanie nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Dla najlepszych nagrody: tablet, smartwatch, głośnik bezprzewodowy! Na pomysły bydgoszczan, zachęcające do głosowania na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne czekamy do 5 listopada. Liczymy na kreatywność i fantazję! Szczegóły na www.bydgoszcz.pl/konkursBBO

Doposażamy plac zabaw w Fordonie Doposażamy plac zabaw w Fordonie Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 16:47 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.