Ulica Aleksandra Kamińskiego z nową nawierzchnią

Kończy się budowa I etapu ulicy Aleksandra Kamińskiego na Flisach. W ramach zadania oprócz pieszojezdni dobudowane zostały miejsca parkingowe. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.

Ulica Kamińskiego łączy ulicę Mińską z ul. S.Streicha. Oprócz dojazdu do posesji w tej części osiedla pozwala też pieszym i rowerzystom na dostanie się do bulwaru nad Kanałem Bydgoskim. W ramach I etapu zbudowany został odcinek znajdujący się przy skrzyżowaniu z ulicą Mińską. Powstała nowa pieszojezdnia o szerokości 5 metrów wyposażona w odwodnienie, dojścia oraz zjazdy na posesje. Dodatkowo w pasie ulicy zbudowany został parking z kilkoma stanowiskami dla samochodów osobowych i zatoka dla większych pojazdów. Podstawowe prace zostały już zrealizowane. Wykonywane są roboty wykończeniowe i porządkowe. Po odbiorach wykonawca udzieli 3-letniej gwarancji.
 

Budowa I etapu ul. A. Kamińskiego kosztowała 172 tysiące złotych. Została sfinansowana w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym roku w oparciu o środki z BBO doposażony został placu zabaw  i stworzony placu do Street workoutu w Parku nad Kanałem Bydgoskim przy ul. Mińskiej.

Uwaga, konkurs!

Ogłosiliśmy konkurs na krótki filmik lub plakat promujący zbliżające się wielkimi krokami głosowanie nad Bydgoskim Budżetem Obywatelskim. Dla najlepszych nagrody: tablet, smartwatch, głośnik bezprzewodowy! Na pomysły bydgoszczan, zachęcające do głosowania na projekty osiedlowe, ponadosiedlowe i małe projekty społeczne czekamy do 5 listopada. Liczymy na kreatywność i fantazję! Szczegóły na www.bydgoszcz.pl/konkursBBO.  Ulica Aleksandra Kamińskiego z nową nawierzchnią Ulica Aleksandra Kamińskiego z nową nawierzchnią Reviewed by Miasto Bydgoszcz on 12:56 Rating: 5

Brak komentarzy:

Zapraszamy do komentowania i uprzejmie prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.